Příběh mladého atleta z oregonské univerzity, který se stal držitelem rekordů USA v běhu na dva a deset kilometrů. Steve Prefontaine již od dětství toužil po tom, aby vynikl ve sportu. Ctižádostivý běžec se srdcem bojovníka dosáhl svého snu - účasti na Olympijských hrách. Obrovský bojovník však opustil tento svět dříve než mohl dosáhnout vrcholu... (oficiálny text distribútora)

Olík

Skutečný příběh mladíka, který svým během pobláznil celé spojené státy. Pokud Vás osoba tragicky zemřelého atleta Steva Prefontaina zaujala, doporučuji dále film Steva Jamese Zázračný běžec (r.1997), který dle mého názoru lépe vykresluje jeho osobnost. ()

Eluin

Krásný film, takových není nikdy dost. Billy Crudup působí přesvědčivě stejně tak, jako zpomalené záběry na trati. ()

joker30

Mám rád filmy o sporte a tento nadherne zobrazuje sportovu filozofiu ktoru ja uznavam zo vsetkych najviac. Su vitazi a Vitazi.Najlepsi nie je ten, kto vitazi za kazdu cenu, lahsie alebo efektivnejsie. Najlepsi je ten, kto zvitazi sposobom najlepsieho,a ukazuje to na plnej ciare a to je hodne toho najvacsieho uznania, to je Fenomen ! ()

balcazar

Komplexne vzaté, bolo to lepšie spracované ako Prefontaine natočený rok predtým. V ňom však oproti tomuto spracovaniu musím vyzdvihnúť Jareda Leta, ktorého herecký výkon mi prišiel uveriteľnejší. Mrzí ma však – možno to je moja chyba – že z ani jedného spracovania necítim skutočný význam Steva Prefontaina pre atletiku. Áno, vyhrával preteky za pretekmi, ale ako keby tam to končilo. Na konci oboch filmov som si povedal: naozaj bol príbeh tohto športovca taký významný, aby sa o ňom točili filmy? A je mi jasné, že Pre ním určite bol, ale... ()

Bigwave

Strhující a dojemný příběh o jednom z nejlepších běžců historie. Sice olympiádu nevyhrál, ale jeho srdce pro běh, bylo největší výhrou. Závod je umění. Velice pěkně natočené. Do detailu vypiplané klíčové momenty výher a dramatických událostí v jeho krátkém životě. I přes to, že byl tak krátký, mnozí z nás by mu ho záviděli. ()

Doudik.t

Tento film dokumentuje život člověka, který měl neuvěřitelný potenciál a kterého si já osobně velmi vážím. Snímek nám ukazuje o čem je sport, ať už atletika, nebo jakýkoliv jiný. "Pré", jak byl přezdíván, předvedl na olimpiádě v Mnichově, něco co prostě dokáže strhnout každého. On opravdu posouval své hranice neustále dál a dál a právě proto doufám, že na něj svět jen tak nezapomene ... 10/10 ()

papuchalk

Když už mě ten příběh zaujal, tak jsem kouknul i na ten druhý film. Sice nechápu proč o Prefontainovi vznikly hned dva filmy prakticky rok po sobě, ale musím uznat, že ten druhý film je výrazně lepší. Tak si říkám, že to asi smysl mělo. Postavy jsou daleko víc propracované, vztah Prýho s trenérem je daleko uvěřitelnější, a co je nejpodstatnější, hlavní postava jakoby byl dvojník Prefontaina. Crudup dokonale nastudoval jeho pohyby při běhu, ale také jeho vystupování. No a ten závod v Mnichově, ten mě udivuje i když už jsem ho viděl několikrát. ()

hony23

Drama ze sportovního prostředí je těžké natočit, protože ať se tvůrci snaží sebevíc, nic se nevyrovná v dramatičnosti živému sportovnímu přenosu. Tento příběh o americkém běžci patří ale určitě k nadprůměrným filmům o sportovcích. ()

Tomsterson

Vynikající Donald Sutherland, velmi dobrý Billy Crudrup ve velmi dobře zpracovaném životopisu Steva Prefontaina. O "Prem" jsem se dozvěděl až díky tomuto filmu a asi jsem mu podlehl i díky tomu, jakým způsobem Steve běhal, vždycky mi byli milejší borci, kteří za to rvali od začátku než taktici, schovávající se někde v koutě. Pokaždé, když vidím tenhle film, tak mám chuť, jít se proběhnout. :-) Btw. Rekord, o kterém se Steve svěřuje poslední noci svého života Frankovi Shorterovi, by byl dodnes nepřekonán... ()

ghostwo

S.P. měl prý velké charisma. Asi ano, to nemohu posoudit. Nicméně Billy Crudup, který ho zde hraje má také charisma jak blázen. Naprosto se s rolí zžil, úžasné. ()