Lovec medveďov

• Česko Lovec medvědů (viac)

Starý muž je v zasněžených horách severu Japonska napaden obřím medvědem. Podaří se mu uniknout, ale slíbí si, že útočníka uloví, než napadne jiné vesničany. Staříkovým historkám o gigantické šelmě málokdo věří, ale pozorným posluchačem se mu stane jeho vnuk, který by se rád stal při lovu jeho společníkem. Léta ubíhají, chlapec roste, učí se a setkání s šelmou se nevyhnutelně blíží. (J.Connor)

nanamarak1

Otřesné herecké výkony a zmatený střih to hodně srážejí, ale jinak jde o relativně slušnou jednohubku, která je však dost žánrově neukotvená. Na dětský film je to dost drsné, na film pro dospělé místy příliš infantilní. Čistý průměr. 55%. ()

Nadix

Viděla jsem ho párkrát jako malá a patří k filmům, které na mě opravdu zapůsobily a vzpomínám na ně dodnes. Vynikající kousek, ke kterému bych se zase někdy ráda vrátila. ()

kocurstvo

Opravdu se nenajde někdo, kdo tento film má? Kdyžtak se, prosím, ozvěte. Viděl jsem ho ve svých osmi letech a nemůžu na něj zapomenout... Fakt perfektní a dojemný film. ()

vitenkviten

shlednuto po letech marneho shaneni, kdy nakonec se objevil vhs rip na madarskem foru a diky jednomu laskavemu uzivateli csfd, jsem se dostal i k ceske audiostope, za co velmi dekuji. Film je presne takovy, jaky se mi uchoval v pameti z detstvi... Jen jako dite jsem nevnimal tolik souvislosti. Dnes je mi jasne, ze japka se s tim nemazlili.. a veskera zvireci smrt ve filmu je nejspise realna.. kazdopadne i tak nadherna sonda do syrove prirody i do zivota na japonskem venkove... ()

StandikK

Luxusní film, který jsem doslova žral jako malé dítě, když jej dávali v české televizi. Po čase jsem si docela zavzpomínal na hladového medvěda a jeho tři lovce. ()