Snímek o následcích násilností, kterým musí čelit obyčejná rodina, z pohledu tří různých osob. (oficiálny text distribútora)

Aky

Nadprůměrně chytrá, chvílemi příjemně morbidní komedie o dokonalé loupeži sázkařských peněz, která se jako většina dokonalých loupeží zvrtne a následuje eskapáda přehmatů, omylů, nepochopení a nedorozumění až k finále, v němž se vrší jeden zvrat za druhým. Kratičká stopáž způsobuje lítost, že všechno už skončilo. ()

Autogram

Osvedčený prístup snímania tej istej udalosti z pohľadu rôznych osôb prináša mnohé prekvapenia. Spočiatku sú očakávané, neskôr už prekvapujúce a ku koncu šokujúce. A to veľmi príjemne, keďže od tohto neznámeho filmu som neočakával nič, a nakoniec z toho bola veľmi príjemná jazda s podarenou rodinkou. Zločinci sú, ako v každej francúzskej kriminálke za blbcov a humorom sa celkovo nešetrí, najviac sa mi pozdávala asi predajňa so zbraňami. ()

silentname

Už som videl filmy spracované týmto spôsobom, no "Affaire de famille" to chytilo za správny koniec. Nemôžem povedať, že by všetko fungovalo a rozhodne tam sú momentky, ktoré sú trošku predvídateľné. Vieme rýchlo zo situácií pochopiť, že niektoré postavy nebudú tým, kým sa tvária a majú ešte nejaké tajomstvá. Nebudem to spoilovať, no nie je ťažké to podľa mňa pochopiť a rozmotať. Možno nie hneď v prvej časti, no postupne to príde. Ale film je správne vtipný, vie udržať pozornosť a má dobré tempo. Postavy sú zaujímavé, atmosféru to má a záver je skutočne, že wow. To bol teda riadny záver. Ak budete mať možnosť, čeknite si film. Podľa mňa je dobrý. Len neviem dokopy čo o ňom viac povedať. Hodnotenie: B+ ()

Snorlax

Mám čím dál tím raději Dussoliera nového tisíciletí. Vypadá a tváří se jako gentleman ze staré školy. On jím dokonce bezpochyby i je. Ale dokáže si přitom ze sebe dělat neskutečnou legraci. A tak nejsilnějšími momenty byla jeho přítomnost před kamerou. A kapitola Jean si mi jevila nejzdařilejší, škoda, že byla tak kratičká. Clausi Drexele, tahle scenáristická a režijní prvotina se Vám velmi povedla, takže šupky dupky, koukejte honem natočit něco dalšího, už se těším. ()

Madsbender

Rašómon v rodinnom vydaní (nepliesť s filmom pre celú rodinu) alias after-heist thriller s tarantinovským nádychom, komorná rodinná dráma, čierna komédia zmiešaná s jemným francúzskym humorom, hororovými scénami a niekoľkými desiatkami popkultúrnych odkazov od Psycha cez Osvietenie až po Pulp Fiction. A to prosím po francúzsky, inteligentne (!) a s Dussolierom v hlavnej roli. Pomaličky vstrebávam dojmy a od samého prekvapenia (veľmi príjemného, samozrejme) ani neviem, čo ešte povedať. Snáď len dve veci: tretia kapitola je GE-NI-ÁL-NA a fakt, že toto proste musíte vidieť. 100% ()