Willy Kufalt

Opět zajímavá divácká zkušenost s japonským žánrovým filmem 80. let pro starší mládež, tentokrát hraným (a vzhledem k jeho úspěchu na domácí půdě ani nepřekvapí, že se o tři dekády později dočkal i anime remaku). Nicméně i tato zkušenost mi potvrzuje, že s tímto druhem mládežníckých filmů a vůbec japonskou kulturou nejsem patřičně kompatibilní na to, abych si je plně užíval či dokonce začal více vyhledávat. Přesto jsem za zhlédnutí tohoto kousku docela rád. Ty japonské souboje, kterým se ani neodvažuji přidělit nějaký konkrétní název, mě tu velkým obloukem míjely, výrazné zalíbení jsem si však našel v hudbě a poetických fantaskních výjevech, obojí mělo na svědomí celkově i příjemnou atmosféru příběhu dívky s nadpřirozenými schopnostmi. Triky jsou z dnešního pohledu už hojně zastaralé, nutno však říct, že k té osobité poetice se svým nápaditým barevným stylem dost hodí. [65%] ()

rivah

Mitamura je studentka střední školy nadaná psychickou silou. Když nová studentka ukáže, že má podobnou sílu, Yuka a její přátelé ji zastaví...Mládežnický film s příjemnou atmosférou.(50%) ()