UFO

Veľká Británia, (1970–1973), 20 h 42 min (Minutáž: 47–49 min)

Hudba:

Barry Gray

Ed Bishop, Dolores Mantez, Michael Billington, Wanda Ventham, Vladek Sheybal, Harry Baird, Shakira Caine, Jean Marsh, Stephanie Beacham, Philip Latham (viac)

V roku 1980 ohrozuje Zem mimozemská rasa, ktorá unáša a zabíja ľudí a používa ich orgány. V nádeji proti tejto hrozbe je zriadená prísne tajná vojenská organizácia mimozemskej obrany s názvom SHADO, ktorá prevádzkuje flotilu stíhačov, ponoriek, satelitov a mesačnú základňu, pomocou ktorých deteguje a zneškodňuje nálety UFO. (majo25)

Recenzie používateľa majo25 k tomuto seriálu (26)

Computer Affair (1971) (E21)

S úmrtiami sa v seriáli nešetrí (tentoraz je ich štyri), aj keď zasa ich až tak neriešia. Popri lietadlách a ponorkách sa objavuje aj pozemné pásové vozidlo. Model je to pekný, ale v jeho útrobách vidno maličké a statické modely ľudí a to je už úsmevné. ()

Confetti Check A-O.K. (1971) (E22)

Spomienková epizóda, v ktorej sa dostávame do doby, kedy projekt SHADO započal. Síce to nie je nezaujímavé, ale takáto epizóda mala prísť niekedy na začiatku seriálu, nie pred jeho koncom. Okrem toho, tému UFO nikam neposúva a nedostavuje sa ani žiadne napätie, ani akcia. ()

The Sound of Silence (1971) (E23)

Epizóda sa nesie v trilerovom duchu - emzák sa neštíti ani krvi, ani vrážd. Ale väčší priestor je daný vedľajším epizódnym postávám a tiež pátraniu a tak to nemá také grády ani zaujímavejšiu zápletku. ()

Reflections in the Water (1971) (E24)

Konečne epizóda, ktorá posúva zápletku seriálu ďalej a ukazuje ďalšie úmysly emzákov. Väčšina scén sa odohráva pod hladinou mora a niektoré sú napínavé. Dôjde aj na pästné súboje s nepriateľom. ()

The Responsibility Seat (1973) (E25)

Aj keď predposledná epizóda seriálu nie je nezaujímavá, v podstate pojednáva iba o vedľajších záležitostiach - zodpovednosti na veliteľskom "kresle" a o znemožnení úniku tajných informácií. Pobavia ruskí výskumníci na Mesiaci a mužské oko poteší jeden pekný ženský dekolt, ale od predposlednej epizódy som čakal o dosť viac. ()

The Long Sleep (1973) (E26)

Čakal som zakončenie seriálu nejakým záverečným epickým vyvrcholením. Asi v dôsledku predčasného ukončenia seriálu, prípadne plánovaným pokračovaním seriálu v podobe ďalšej sezóny, k tomu nedošlo. A tak ide o klasickú samostatnú epizódu, ktorá ale sama o sebe nie je zlá. Naopak, je trilerovo podfarbená, s nehappyendovým koncom, s prítomnosťou emzákov - tentoraz teroristicky vybavených. Drobné logické chyby či nedotiahnutia jej ide v pohode odpustiť. Škoda ale, že seriál skončil nedotiahnuto. ()