Gillesova žena

• Česko Gillesova žena (viac)

Láska hluboká, až ke dnu samé existence. Po úspěšném filmu Pornografický vztah natočil režisér Frédéric Fonteyne film Gillesova žena, na kterém dokazuje, jak mistrnou filmovou řečí vládne. Drama o tragické lásce vypráví obrazy a režisér potřebuje jen minimum dialogů. Podařilo se mu natočit niterný až filigránsky vystavěný příběh o velké lásce, oddanosti, nevěře, touze a zklamání, které tíží až k smrti.
Elisa věrně a vášnivě miluje svého manžela. Mají spolu nádherné děti. Gilles pracuje ve slévárnách a domov je pro něj oázou. Ale zamiluje se do Elisiny sestry Victorine. Je jí posedlý, nedokáže myslet na nic jiného. Elisa správně vytuší, že Gilles miluje jinou ženu, a zjistí, že se stýká s Victorine. Gilles je svou milenkou tak posedlý, že jí ztropí skandál na veřejnosti a navíc před očima své rodiny jen proto, že se ve společnosti baví s jinými muži. Když zjistí, že se chce vdát, zbije ji, ale naštěstí zasáhne Elisa. Elisa je zcela oddána svému muži, ale cosi v ní umírá. (Česká televize)

hanagi

Jsem uhranutá dokonalým hereckým prožitkem Emmanuelle Devos. Tím, jak dokáže pouze výrazem tváře anebo drobným gestem vyjádřit veškerou beznaděj i odevzdaný smutek hluboce milující ženy, která pro záchranu vztahu neváhá jít až ke sebezničení. ()

czdmaso

Citlivé, pomalé, krásné obrazy. Závěr jsem očekávala, kdyby situaci neustál Gilles, bylo by to nepravděpodobné, slabí přežívají. To silná ženská hrdinka bojovala do posledního dechu a když se situace vyřešila - zlomila se. Tak to prostě je. Úžasný výkon Emmanuelle Devos. ()

Heraldika

Sice jsem neviděla první půlhodinu, ale ten zbytek stál za to. Síla, toto bych nechtěla zažívat na vlastní kůži. Otázkou zůstává, nakolik byla hlavní hrdinka obětavá a nakolik už pouze a jen s odpuštěním blbá. ()

kolemjdouc

Chlap se třemi dětmi a ženou, která mu nosí modré z nebe a jeden flirt.Kdy ho rajcuje mladá žena, která olizuje známky a kolky.Kvůli špatnému zvuku jsem rozuměla, když se svěřoval ženě kdy to mělo začít,odvětil že v létě a rozuměla jsem, že olizovala  kulky....... Nakonec, když se děj prokousal ke konci, kdy chlap asi rozum pobral a přestal se tvářit jako magor ,tak ona skočí...... ()

dormouse

Neuvěřitelný film. Minimální výrazové prostředky, málo dialogů, prakticky žádný náhled do mysli hlavní hrdinky, ale maximální efekt v dopadu na divákovu psychiku. ()

Barak

Jednoduchý příběh o nevěře, který místo slov využívá schopnosti hereckého osazenstva. Nudné, táhlé, dlouhé, postavy svým chováním velmi nevěrohodné a než jako náhlednutí "do" ženy mi to příšlo spíše jako hloupost, která se snaží si hrát na něco velkého, přinést skutečný obraz, ale přitom je akorát nevěryhodnou fraškou. Sorry.... ()

tranquill

Jednu hvězdu navíc dávám především za mimický výkon Emmanuelle Devosové. Jinak mne moc neoslovilo až minimalistické zpracování a trochu nerealistické chování hlavní hrdinky. Myslím, že španělští tvůrci by si se zajímavým námětem poradili lépe. ()

Anitta

Moje původní hodnocení bylo 4*. Ale ani po třech dnech od zhlédnutí ten film ne a ne odejít z mé hlavy. Zaslouží si 5*, je to krásné, komorní, bez zbytečných slov. Stačí se jen dívat a užívat si tu atmosféru. ()

Blažena

3 a půl. Její trpělivost a laskavost mě neuvěřitelně vytáčely. Měla toho ubožáka vykastrovat! Nicméně, kamera byla úžasná, herecký výkon Devos také. Občas jsem se nudila, ale to proto, že jsem nebyla na tento film správně naladěna. Intimní drama se vším, co k němu patří. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Jen abyste nezapomněli... momentálně probíhá až do 5. února v pražských kinech Světozor a Aero promítání filmů v rámci festivalu Dny evropského filmu. Od 6. do 14. února pak bude festival probíhat v… (viac)