Veronika (M. Kudláčková) je veselá, živá holčička s velkým osobním kouzlem, jemuž jen málokdo dokáže odolat. Milovnice zvířat, nadaná výřečností, s níž dokáže každou svou nezbednost svést na staršího bratra, má doma i ve škole „zelenou“. V jejím příběhu, který plyne lehce a v humorné poloze, dochází pojednou k dramatickému zlomu. To ve chvíli, kdy Veronika uteče v noci z domova, aby se setkala s neznámým mužem (K. Augusta), který jí slíbil malé štěně… (Česká televize)

rigby

Prvoplánovitý výchovný film o tom, že malé holčičky nemají věřit neznámým velkým pánům, i kdyby slibovali třeba ježka. Ale vzpomínám, že jako malému se mi tenhle film líbil. ()

Cesty timem

Jako kluk jsem měl jiné filmové dětské lásky, než přidrzlou Kudláčkovou. Ale film se mi tehdy (i teď po letech) celkem líbil. Ale uz kdyz jsem film viděl tenkrát jako dítě mě zaujala nejvíc líbivá hudební složka. Někdy mi Skoumalova chytlavá a hravá hudba připomíná, třeba jako v tomto případě, hudbu Vladimira Cosmy k francouzským komediím. ()

lele

Pěkné ztvárnění knížky, která se mi ale líbila o poznání víc. Ve filmu byla Nika ještě otřesnější fracek, v knížce si ziskala aspoň trochu mých sympatií. Už u knížky jsem si říkala, že všichni dospělí (především otec a členové pedag. sboru) se chovají jako naprostí kreténi, ale holt to tak asi bylo a děti byly většinou považovány za kus hadru bez práva na názor. No, snad se to už v lepší obrací. ()

Nick321

Zajímavá drama pohádka. V době kdy v SSSR řádí Andrej Čikatilo, československá společnost jako by ani netušila, že se úchylové mohou vyskytovat i na zdejším území a jediný, komu celá prekérní situace zavčasu dojde je Venoušek ze základky a jeho babička, ke které si Veronika neustále chodí něco "půjčovat". Nakonec vše dobře dopadne, Veronika si místo hrozného zneužití pouze odře koleno a jejího bráchu Tomáše snad už konečně přestali fackovat za její maléry. Dodatek: Z jakého rozhovoru dodnes chcípám smíchy - Veronika: "A já jsem na Martina nic nesvedla. Já jsem jenom řekla řediteli, že jsem vyměnila s jedním klukem Divokého psa Dingo za užovku" máma: "Taková hezká knížka, napřed ji na mě vydyndá a pak ji vymění za hada" Veronika: "Protože já myslela, že to bylo o psovi a ono je to o holce" táta: "A na co ten kluk potřeboval knihu o holce?" Veronika: "No on taky myslel, že to je o psovi" táta: "Takže Ty jsi ho vlastně podvedla" Veronika: "Já ne tati. Ten spisovatel" 😂😂😂 ()

maestrum

Slabé jak nastavovaná kaše. Kudláčková na sebe už dokázala strhnout pozornost, Augusta ve své typické záporné roli a Brabec...no takového otce cholerika mít doma, tak raději uteču. ()

tetka betka

Myslela som si, že v tej dobe bolo zakázané :-), aby bol niekto pedofil, teda aj zakázané točiť o pedofiloch filmy, ešte k tomu filmy pre deti (!!!), keďže pedofili v tom svete prezentovanom ako dokonalom neexistovali. Ale ešte že ho do scenáru dali. Získalo to nadčasovú poučnosť. Keby to bol vyslovene len rodinný film, tak si neviem predstaviť pointu. Asi len, že by hlavnú postavu niekto na konci prefackal a začala by sa ku všetkým chovať slušne. Ale zahrala to dobre. ()

yarca

Kudláčkovou jsem nikdy moc nemusela, ale zrovna tady jí role sedla. A chudák Karel Augusta vystřihnul tak skvělýho pedofila, že jsem z něj měla špatný spaní. A hláška "Hňoucej, Venoušku, hňoucej!" patří do zlatého fondu naší rodiny. 😁 ()

milos.bradik

Přiběh o rozmazlené holce, která má "skřítka líbezníčka", ale spíš schopnost manipulovat ostatními a tvrdě narazí, zasloužila si dostat pár na zadek, ale v tomto televizním zpracování se řeší spíš něco jiného. ()