Hvězdná srážka

• Taliansko Scontri stellari oltre la terza dimensione (viac)

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Dan9K

Jeden z nejzábavnějších špatných filmů. Nečekaně pozdě objevivším se Davidem Hasselhoffem zábavnost klesla, což jsem nečekal. I přesto je to jízda a už tak nějak filmu odpouštím, že docela dost dehonestuje můj nejoblíbenější žánr. Jediná objektivně kvalitní věc na tomhle filmu je hudba Johna Barryho. A překvapivě tím nepůsobila nepatřičně. Některé hlášky provázely většinu rozhovorů po zbytek LFŠ 09. ()

blackJag

"OSUD GALAXIE JE VE VAŠICH RUKOU" Trashová estetika rádoby soft erotické produkce, ve které hlavní hrdinka pod jménem Stella Star pobíhá a bojuje s celulitidou posázenou zadnicí ve vesmírných plavkách (nejvýraznější z tohoto misogynního nazírání ženských postav v kosmu byla, a vždy bude, BARBARELLA, jež ostatně je, jako tato o 10 let starší záležitost, také italskou koprodukcí), po boku s bagoidní vědmou Aktonem a s hodně chatrnou trikovou složkou za zády. Primitivní zadní projekce, překládání obrazů, roztřesené miniatury a políčková animace (Harryhausen by se smál na celé kolo), mají zde naprosto vyrovnaný poměr, jen jejich kloubení je mírně řečeno těžkopádné. K tomu připočtěte účast Christophera Plummera s ježíšovským výrazem v roli císaře, rozkývaného kudrnatého mameluka Hasselhoffa jako jeho syna, hláškujícího robota ("JE CHVÍLE PRO TROCHU ROBOTÍHO ŠOVINISMU") nebo nezbytnou ukázku šermířského umění se světelným mečem a máte tu šlehu edwoodovské stylizace, nad kterou se v případě správného omezení zdravého vkusu můžete krásně pobavit. Ital Luigi Cozzi je prostě něco jako Albert Puyn, jen toho nenatočil tolik, dnes už ani netočí a hlavně nezískal takový “věhlas“ jako jeho americký kolega… Bez nadsázky nejlepším prvkem filmu je hudba Johna Barryho, která i v případě nemilosrdného divákova soudu musí film zachránit ode dna. 50% ()

D.Moore

Tak výbornou hudbu Johna Barryho si tenhle brak nezasloužil. Vykrádačka Star Wars (dojde dokonce i na světelný meč!), Star Treku/ů, Barbarelly, Vetřelce a kdo ví, čeho ještě... S ne tak úplně předpotopními triky, fetišistickými kostýmy hlavní hrdinky, kouzelně nablblým scénářem, stop-motion animací, která se práci Raye Harryhausena nepřibližuje ani na vteřinu... Vidět to s někým a někde, asi bych se bavil víc. Sólově to však žádná bomba nebyla. Při epizodě na planetě amazonek jsem se přistihl, jak čekám, že se to celé zvrhne v porno, ale nezvrhlo se. Bohužel? Bohudík? Těžko říct. ()

HAL

Kupodivu mě to nepobavilo tak moc jak jsem čekal, přestože David Hasselhoff se světelným mečem, úchylně hláškující roboti a triky jak z doby kamenné jsou samozřejmě geniální. Jenže ne dost geniální na to aby udržely bránici na pokraji exploze po celou dobu takto debilně natočeného trashe, a k tomu jejich pseudoparodické výstupy neustále přerušují nekonečné, odporné a pohříchu nevtipné vesmírné dogfighty. 5/10 ()

zelvopyr odpad!

Film byl vyroben jako experimentální lék proti zácpě. Je až nápadně podobný Star Wars, včetně všeho, nicméně na parodii trochu málo... takže to není ani trochu vtipné. Kromě toho se zde používá co se hodí z mnoha dalších stylizovaných filmů jako Barbarella či 2001: Space Odyssey, akorát zas přes spoustu snahy nevtipně. Všichni herci jsou pojati jako pornoherci (Munro jako domina, Gortner jako hoša) a přehrávají, ale bohužel to spíš otravuje. Dal bych hvězdu za výpravu, interiéry a exteriéry, zvukové efekty a hudbu, ne úplně nepodobnou filmům, které zrovna toporně napodobuje (ale zase stylem, který není pozitivní)... ale nedám, protože mi to svědomí nedovolí. ()

• V úvode odohrávajúcom sa na palube kozmickej lodi Murray Leinster zaznie z reproduktora výzva, aby sa Major Bradbury dostavil na kapitánsky mostík. Je to narážka na významného autora sci-fi žánru, Raya Bradburyho. (beso74)
  • Christopher Plummer dostal zaplatené za každý deň natáčania 10 000 dolárov. Väčšinu scén s jeho postavou (Cisár galaxie) preto natočili za jediný deň. (beso74)