Pomsta manželovi

• Česko Vyprovokovaná (viac)

Stratila voľnosť, ale našla slobodu. Obeť domáceho násilia - jej pomsta, zločin a trest.
Indku Kirandžit z Pandžábu vydali za muža žijúceho v Londýne. Spočiatku sa k nej manžel Deepak Ahluwalia chová slušne, ale potom ukáže svoju pravú tvár. Začne piť, vyhľadávať iné ženy a manželku bije a znásilňuje. Za desať rokov mu Kirandžit porodí dvoch synov. Keď jej však manžel pripraví skutočné peklo v podobe dvoch hodín súvislého brutálneho násilia, zmučená Kirandžit tyrana zabije - podpáli mu posteľ, keď konečne zaspal. Ženu odsúdia za úmyselnú vraždu. Kirandžit sa cití vinná, že spáchala strašný a nezvratný zločin, ale aj napriek tomu sa rozhodne odvolať proti rozsudku, pretože túži slobodne žiť so svojimi deťmi. Ako rozhodne odvolací súd? (TV Wau)

malamia

Aishwarya Rai mě umí občas překvapit, když už si myslím, že nic nového nepředvede, tak to zvládne. A to i když hraje unylou utýranou indku, která neumí moc anglicky... Vlastne nejsem teď schopná napsat, co se mi na tom filmu líbilo, páč mnozí dost přehrávali, stavba byla jasná a infové umí větší drama, ale asi ten příběh, který je pravdivý, a hudba od Rahmana, který zas jednou citlivě a le krásně zabodoval, tomu dodali sílu.... ()

fafejt001

SICE trochu poněkud rozvláčné , ale co už . . A MĚLA toho kreténa ,,MAČA ,, řešit už dříve . NO , Bachchan a Miranda dělaly co mohli , takže za čtyři . ()

Camp_nou

7. prosince 1989 - Indická žena Kiran je obviněná z vraždy svého manžela, od kterého byla 10 let týrána, komandována a znasilňována. Vyšetřovatelé a soud s ní ovšem i tak zacházejí jako s obyčejným vrahem a Kiram je odsouzena k trestu odnětí svobody na doživotí. Ale vězení se pro ní stává spíše novým domovem než slitinou zdí a mříží, kde by si měla odpykat svůj trest. Místem, kde cítí svobody a lásky více než v domě s manželem násilníkem. Za pomoci organizace pro práva žen a přítelkyně z celi, shodou náhod sestry schopného a známého právníka se Karim přece jen dočká částečného ospravedlení a bude ji dopřáno dále žít a vychovávat své 2 děti. Film o problematice indických žen, jejich náboženství, domácím násilí a hlavně o mezerách ve spravedlnosti a laskavosti jistých menších skupin lidí. A i když scény ve vězení jsou hodně kýčové a nepůsobí až takovým psychickým nátlakem na diváka jak by se asi u takového filmu slušilo a patřilo, i tak je Vyprovokovaná solidním dramatem, který si zaslouží minimálně zamyšlení. ()

zero_zelo

příběh, kterej je tak jasněj a čitelnej, že to ani vlastně neodpovídá realitě. todle že je pravdivej přiběh? a konečnej epilog je jak z pohádky o ošklivým kačátku. ale i tak to byl pěknej TV film, protože do kina to asi není ten úplně stavěnej filmovej skvost ()

Chlo0opek

Především ne moc sympatická hlavní, ale i vedlejší představitelky a místy nelogické jednání sráží hodnocení filmu na lepší 3*. ()

Lukoh

Klasický príbeh ženy, ktorá je týraná a raz sa vzoprie svojmu manželovi a rozhodne sa ho zabiť... Potom tu ale máme čudujúcu sa Indku, ktorá je prekvapená, že je v base, z ktorej ju pustia až za 12 rokov... Môžete si vybrať kopu iných a lepších filmov s touto tématikou... ()

madline24

Příběh silný, ale zpracování hrozně naivní. U podobných filmů nemám ráda patetičnost a přehrávání, příběh sám o sobě působí na city víc než nepřesvědčivý scénář a výkony herců. ()

Nezbednice

Velice silný příběh, ve kterém se snad každý musí zamilovat do hlavní hrdinky. Aishwarya je vynikající herečka, přesvědčivá a ještě k tomu tak krásná, že i kdyby Vás samotný příběh nezajímal, díky ní bude. Film bych viděla tak na tři hvězdy, Aishwaryu na pět, takže dávam čtyři. Jsem ráda, že ho viděla. ()