Nájemný vrah (Daniel Wu) ještě než se dozví svůj cíl, zaplete se s gangstery a policie na něj dostane tip. S prostitutkou po boku se vydává do rušných ulic Mongkoku, aby jim unikli. Film se stal kritickým hitem roku 2005 v Hong Kongu a Derekovi Yee vynesl cenu za nejlepší scénář a režii. (5150)

Vavča

Hodně drsná a naturalistická jízda v Mongkoku. Ze začátku to vůbe nevypadá na akční krimi, ale spíše na lehce romantické drama s těžkým sociálním podtónem, věci ovšem naberou spád a já jsem nestačil žasnout. Postavy policistů i hlavního dua hrdinů jsou zajímavé, zejména jsem bez dechu sledoval putování nájemného zabijáka a jeho průvodkyně, Daniel Wu i Cecilia Cheung mě opět překvapili, tím co dokáží zahrát. Po rutinní polovině, začne noční život pulzovat naplno, kterého jste svědkem a atmosféra Hong Kongu na Vánoce je zcela pohlcující. Příběh se postupně rozvine a čím dál více se dozvídáte o motivaci jednání postav. Konec mě hodně překvapil, záverečná půlhodinka je skutečně velmi silná a vynahradí Vám rozpačitý záčátek. ()

DaViD´82

Začátek a celá denní část je tuctová až běda. Tvůrci neví co sledovat dříve a vzniká tak vlastně docela nudný žánrový film, který krade motivy od slavných západních kolegů. Ovšem od chvíle, kdy na vánoční Hong Kong padne tma a ve čtvrti Mongkok se ulice zaplní masou lidí, tak je vše rázem jinak. Mnohem lépe. Atmosféra je v této pasáži filmu naprosto skvostná, místy až zcela hypnoticky podmanivá. Také se začne konečně něco zajímavého dít a navíc to ukázkově graduje až do perfektního závěru, ve kterém člověk rád tvůrcům odpustí i těch několik scenáristických berliček, kterými si poněkud nedůstojně vypomůžou. Vzniká tak film, který vás nejprve ukolébá až takřka k spánku, aby vás následně syrově probral, strhl do sebe a již nepustil. ()

ladynka

Atmosférický snímek utopený v neonových světlech nočního Hong Kongu; vyjma úvodu a epilogu se odehrává během jediné štědrovečerní noci. Působivé je zejména střídaní všedních rutinních událostí s výbuchy násilí (napadá mě srovnání se Sympathy for Mr. Vengeance). Film na několika místech podporuje nenápadná hudba, ale u nejnapínavějších okamžiků se téměř neobjevuje a nechává účinkovat pouze obraz v kombinaci se zpomalenými záběry a podtrhuje tak ponuré ladění celého filmu, kde např. červená barva není rozhodně ta radostně vánoční... Postavy? žádné černobílé postavy, tj. hodní a zlí, žádní sympatičtí zločinci nebo komické figurky odlehčující napjaté okamžiky, jen realistické charaktery, kterým opravdu věříte jejich pohnutky a kteří mají tu smůlu, že jsou ve špatný čas na špatném místě – totiž Jednu noc v Mongkoku…. ()

tombac

Pro mne osobně jedno z největších filmových překvapení roku 2006. Výborný a nesmírně působivý městský thriller, jenž od leckoho dostane nálepku noir. Dynamikou narativní stránky podobný Infernal Affairs (akce je upozaděna, do popředí se dostávají jiné aspekty, přičemž mu to neubírá na slušném, někdy až drtivém tempu), drsností si nezadá s americkým opusem Running Scared. Ze záběrů na fascinující noční Hong Kong jsem měl zvláštní pocit, jako když jsem poprvé sledoval Fallen Angels od Kar-waie... Film si musím v hlavě ještě pořádně přebrat, vyvolává ve mně širokou škálu pocitů a asociací. Další zhlédnutí zaručena. Děkuji Adrianovi za tip. ()

Paldini

Civilně jakoby evropsky natočená kriminálka. Moc těžce si v tomhle filmu najde divák postavu, kterou by si nějak oblíbil. Policisté na stopě nájemného vraha chybují, a nejsou to žádné dokonalé stroje. Nájemný vrah budí sympatie, a není to žádný profesionál, je to jen venkovský balík ztracený v přelidněném Mongkoku. Nečekejte žádné asijské akční inferno, autoři vsadili spíše na atmosféru. A poslední nervydrásající čtvrthodina filmu mě přesvědčila o zasloužených 4 hvězdičkách. ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (viac)