Příběh o Benovi a Cassie a jejich společné cestě napříč státy za svými sny i životem. Kalendář ukazuje 60. léta minulého století a dvanáctiletý chlapec Ben sedí sám s knížkou v motorestu svých rodičů kdesi v liduprázdné části Spojených států. Svoje rodiče už ale ztratil, nevěnují se mu a ignorují ho. Matka je až chorobně závislá na filmech, filmových hvězdách a občas na nějakému opraváři, který ji v domě rozptýlí, přičemž Benovu otci je to jedno. Jeho vášní je starost o loď, kterou staví a opečovává. Jednoho deštivého večera vstupuje do Benova života nehoda a mladá dvanáctiletá blondýnka Cassie, která právě při nehodě u motorestu přijde o celou svoji rodinu. Při návratu z nemocnice si Cassie u sebe nechávají Benovi rodiče, jen na nějakou chvíli. Mezi oběma dětmi vznikne zvláštní pouto. Ben s Cassie bez povšimnutí opouštějí domov a vydávají se do Baltimoru za Cassiinou tetou a jejím mužem. Tam, kde nachází relativní štěstí Ben, ztrácí Cassie pojem reality a její konání jí vede až do dětské psychiatrické léčebny. Ve chvíli, kdy vychází najevo, že by Cassie mohla zůstat hospitalizována i nadále, rozhodne se jí Ben pomoci. (MartinezZ)

xpaja

Je to roztomile naivní, vtipné a neskutečně pozitivní. Přemoudřelé a světaznalé řečy A.S. Robb opravdu stály za to, i když pro Bena to s ní občas muselo být k nevydržení. Oba "malí dospělácí" navíc podávají špičkové herecké výkony. Soundtrack je nenápadný a velice příjemný. Dávám --- == 88 % == --- . ()

Talita1

Farmár (Val Kilmer) nájde na svojom pozemku dve 12. ročné deti. Pomôže im a oni neskôr pokračujú na svojej ceste za Cassinými príbuznými. Táto vzťahová dráma medzi chlapcom a dievčaťom ma v celej svojej absurdnosti úplne dostala. Rozhovory, ktoré vedú sú milé a dojemné. Film ma v závere milo prekvapil, riešením situácie Benových rodičov ako aj posunutím deja, kde sú obaja už dospelí a úspešní mladí ľudia. "Väčšina ľudí potrebuje plán. Bez plánov je život na nič." Nádherné. ()

ellysium

Vzhedem k tomu,že je tento film málo známý,je jasné,že nebude zřejmě ani moc komentovaný.Jedná se však o vynikající dílo Brada Isaacse a hlavní představitelé v dětských rolích jsou skvělí.Je jasné,že až si tohoto snímku všimne některé domácí vydavatelství,stane se dobrým prodejním artiklem.Zhlédnutím tohoto snímku nic nepokazíte a troufám si tvrdit,že ani zbytečně nezabijete čas.Bez problémů pět stars ()

sepales

Film „Have Dreams, Will Travel “ je svojrázny druh filmu, plný malých výstredností a menších chýb, ktoré tvoria jeho osobnosť. Nemal som žiadne očakávania, žiadne predsudky a ani som netušil, čo ma čaká, a musím povedať, že som bol úplne unesený. Fakt skvelý film ! ()

Mat5

Deti čo sa hrajú na dospelých ale ide im to. Útek za lepším životom a napokon stačí len priateľstvo a neskôr láska. obecne za 4* tá posledná za AnnuSophiu Robb ♥ ()

majcze

Velice milý film, který potěší. Někdo možná nemá rád dětské herce, tihle ale odvedli neuvěřitelně skvělou práci, naprosto uvěřitelné charaktery v rolích oblíbené a nadané AnnySophie Robb a méně známého, ale stejně dobrého Caydena Boyda. ()

space weaver

Feel good movie, který jako jeden z posledních zachytil krásu Lary Flynn Boyle. Spousta by našla nějaké výtky k tomuto snímku, ale pokud mě baví film po celou stopáž a ještě se u něj usmívám a po skončení mám chuť něco změnit k lepšímu, nemůžu jinak než dát 5* Ideální do sychravého podzimu. ()

Sejkorka

AnnaSophia Robb hraje v Karlíkovi a taky ve skvělém snímku Most do země Tallulah. I tady je výrazná. Ve filmu se objevují známí herci, jako je Val Kilmer či Lara Flynn Boyle . A pochopitelně Heather Graham, bruslařka z legendárních Hříšných nocí. Dramato - romantická tak trochu i road movie o lásce třináctiletých, která vydržela na celý život. První a asi hned největší manželskou krizi popisuje tento film. Cassie se musí vyrovnat se smrtí rodičů, kterou tak nějak zavinila a Ben (Cayden Boyd) jí v tom ze všech sil pomáhá. A, jak by mohl znít podtitul filmu s alternativním názvem West Texas Children's Story, JE DOBRÉ MÍT PLÁN. ()