Novinky sovietskeho stavebníctva

• Československo Novinky sovětského stavebnictví (viac)
všetky plagáty
? %
Sovietsky zväz, 1950, 62 min

Sovětský film o velkém rozmachu sovětského stavebnictví. Ukazuje nám nové druhy stavebního nářadí, rozmanité typy v továrnách vyráběných stavebních dílů a detailů, z nichž se montují stavby, a konečně nám předvádí nové pracovní methody, jež jsou podmínkou dobrých levných a rychle prováděných staveb.(FILMOVÝ PŘEHLED 32 / 1953) (oficiálny text distribútora)

ripo

J. V. Stalin řekl: „Nezbytným znakem velkých měst kapitalistických států jsou nuzná obydlí v tak zvaných dělnických čtvrtích na periferiích měst. Revoluce v SSSR vymýtila tyto nuzné stavby a místo nich byly vystavěny nové, krásné, slunné dělnické čtvrti." Ve velkém rozmachu sovětského stavebnictví se právě projevuje Stalinova péče o člověka. Nejen Moskvu — také jiná sovětská města krášlí sovětští stavitelé nádhernými stavbami, hodnými velké stalinské epochy. A to je opět jeden z dalších příkladů sovětských lidí pro naše stavebníky. Podle jejich vzoru i oni se teď přičiňují o to, aby se všem našim lidem dobře bydlilo. Filmový přehled 32/1953 ()