Petrohrad, 1860. Dôstojník vo výslužbe Jakovlev (Pjotr Fjodorov) je tajomný a neporaziteľný profesionálny duelant, ktorý za poplatok bojuje v zastúpení za tých, ktorí sú príliš slabí, netrénovaní alebo sa boja bojovať sami. Má však temné tajomstvo: mocný gróf Beklemišev (Vladimir Maškov) ho obvinil zo zločinu, ktorý nespáchal, odobral mu titul a poslal ho do vyhnanstva na smrť. Jakovlev však prežil. Vracia sa do Petrohradu pod novou identitou, aby sa pomstil. Zamiluje sa do mladej kňažnej Marfy (Julija Chlyninová). Aby zachránil túto lásku a pomstil sa, musí Jakovlev odhaliť svoju identitu a čeliť grófovi Beklemiševovi. (TV Markíza)

Hashirama

Охуенно снято бля...kdyby se ruský mainstream posouval tímhle směrem, vůbec bych se nezlobil. Je to překrásně natočené, každý druhý záběr by šel zarámovat. Jako vždycky jsou tu neduhy. Ne úplně důsledné vyprávění, některé nepropracované charaktery (kněžna, ale té to s radostí odpustím). Na druhou stranu charakterové váhy vyvažuje hlavní protagonista, starší bratranec Collina Farrella, totální motherfucker, co sestřelí jihokorejský kondom na sto metrů a v tepně se mu můžete vrtat pohrabáčem a stejně to s ním nepohne. Pár závaží přidávají také více než sličné herečky. Příběh a hlavně předkládaný svět jsou opravdu vtahující a moje pozornost nijak nekolísala. A přitom je zápletka tak prostinká. Každopádně velmi zajímavý, nádherně natočený, dobře zahraný, napínavý, krásnými ženami osazený a ne úplně k dokonalosti dotažený film, který ale rozhodně stojí za to. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: 35% za drsné rusko v 19. století, ale 100 minut čumět 10x na: "Urazil si mě, dáme duel!"? Trapní "Jardové". Nějaký "vedlejší" příběh to nezachrání. ()

movemat

Film disponuje zaujímavým a netradičným námetom ale tragicky zlyháva v rozprávaní príbehu. Dejové linky častokrát chaoticky preskakujú v čase a chvíľku trvá kým pochopíte, kto sa pred x minútami bavil o kom a o čom. A brána do duše postáv je tak nedobytne zatvorená, že ako divákovi mi bolo absolútne jedno kto strieľa na koho a ako to dopadne. Jeden z typických príkladov nevyužitého potenciálu. ()

Mamlas

Zvláštní obyčeje... Takové staré, přesto překlopitelné do současnosti. Je tam trochu více chaosu a občas dost kraviny, přesto dobrý netypický film, který aspoň zaujme. ()

robfi

No, co bychom za to dali, kdybychom umeli natocit neco takoveho. At to vezmu od hercu, pres kostymy, vypravu, hudbu a samotny scenar a reziserskou praci. Sorry, ale Cesko jako filmova velmoc definitivne skoncila spolu se skrehotajici Bohdalovou a trapnou Hrubesovou. Takhle se ma tocit historicke drama, tohle Rusum slo vzdy na vybornou a tentokrate se to potvrdilo na cele care. ()

Brk

Když se oklepete z tvrdého vržení do toho, jak tam tenkrát fungovali a všechno řešili pistolí, je z toho super dobová podívaná se vším všudy. Nechybí tomu syrovost, ale ani kus romantiky. Tahle východní chuťovka je lepší než velká většina podobných západních pokusů. ()

PTuranyi

Perfektne natočená dráma z prostredia cárskeho Ruska o šľachticovi Količevovi, ktorý kvôli intrigám bezcitného grófa Beklemiševa príde o titul, majetok a takmer aj o život. S ukradnutou identitou sa necháva najímať ako duelant Jakovlev a snaží sa získať späť stratenú česť rodiny. V sieti dvorných intríg nakoniec nájde cestu k pomste. Výborná produkcia sa postarala o dramatickú atmosféru, ktorú umocňujú herecké výkony hercov. ()

fly

Skvělý scénář, kamera, dokonalá výprava i herecké výkony. Perfektní Maškov i Fjodorov. Exotické exteriéry a nesmrtelný mstitel. Dokonalé kino. ()