Jestrab

Je snad nutné to komentovat. Jsem se bál přehnaného happyendu, ale ani jsem z toho neměl to nepříjemné šimrání, že je to moc kýčovité. Co mělo být řečeno, bylo řečeno. Bezkonkurenčně si epizodu ukradl Zuko už jen tím, že nechal tento konec trošku pootevřený. Můžeme jen tleskat. ()

Azurovydrak

"Pane ohně Ozaii. Ty a tví předkové jste narušili rovnováhu tohoto světa. Teď za to zaplatíš tu nejvyšší cenu." Je to teprve 5 minut, co na mém monitoru doběhly závěrečné titulky, a mě se před očima stále míhají všechny ty epické a dechberoucí momenty, které si pro nás připravilo vyvrcholení jednoznačně nejlepšího animovaného seriálu, co jsem kdy viděl. Je mi jasné, že zanedlouho nastoupí období prázdnoty a smutku, že ta fantastická jízda je už u konce, ale tak to bývá u všech monstrózních příběhů, jenž v současné filmografii nemají konkurenci, a proto ničeho nelituji. Finále považuji dokonalé ve všech směrech, a ačkoliv závěrečná rozlučka s našimi oblíbenci mohla být delší, nijak mě to netrápí. Posledních 30 sekund je obzvláště dojemných, zejména za onoho famózního hudebního podkreslení :-) ()

• Na Zukově korunovaci nosí Aang na krku náhrdelník s medailonem, podobný tomu, který jsme mohli vidět na kostře mnicha Gyatsa v epizodě Jižní vzdušný chrám (2005). (Azurovydrak)
  • Závěrečný souboj mezi Aangem a Ozaiem se odehrává v lese Wulong. Celý konflikt mezi vzdušnými silami národa ohně a týmem avatar se proto někdy označuje jako „Battle at Wulong Forest“. (Azurovydrak)
  • Poslední vyřčené slovo v této epizodě, a tudíž i celém seriálu, je „perfect“. Stejné slovo je vyřčeno jak v poslední, tak i v závěrečné epizodě seriálu Legenda Korry (od r. 2012). (Azurovydrak)