Aang hľadá vládcu ohňa, ktorý ho naučí ovládať najnebezpečnejší živel. Katara objaví novú schopnosť. (SkyShowtime)

Jestrab

Nastavuje to zrcadlo tomu dílu, jak Katara s jedním z chlápků z kmene země zachránili zavaleného staříka v dole a pak je prásknul ohnivému kmeni. Ukázalo to, že šmejdi jsou všude a nejde říct obecně odtamtud nebo odtamtud jsou šmejdi. Stejně tak se teď ukázalo, že i mezi ohnivými se najdou karmicky hodní lidé a vládcové. Konečně jde vidět, že k ovládání různých živlů bude potřeba různý postoj i vnitřní klid. ()

• Slavnosti ohně se pořádají pro občany Ohnivého národa žijící na okupovaném území Zemního království, aby se cítili jako doma. (KGBelik)
  • Avatar Roku v epizodě prohlásí: „Podmanil jsem si živly tisíckrát v tisících životů.“ To však nemůže být pravda – vzhledem k tomu, že první avatar vznikl za harmonické konvergence před zhruba 10 000 lety, průměrný věk jednoho avatara by tak musel být méně jak 10 let. (Azurovydrak)
  • Když Sokka na začátku uvidí hledaný plakát Aanga, objeví se také hledané plakáty Blue Spirita, Jeong Jeonga a Cheye. (KGBelik)