Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Saiko_chan k tomuto seriálu (4)

Avatar: Legenda o Aangovi (2005)

Animovaný seriál seznamuje se světem, kde někteří lidé umí ovládat živly. Avatar je výjimečnou bytostí, která dokáže ovládnout všechny čtyři živly a udržovat na světě mír. Před sto lety však avatar zmizel a vypukla válka, kterou rozpoutal národ ohně, aby ovládl zbytek světa. Jednoho dne Katara, vládkyně vody, a její bratr Sokka naleznou Aanga, vzdušného nomáda a shodou okolností hledaného avatara, a vydají se spolu s ním na cestu, aby se naučil ovládat zbylé živly a válku ukončil. Seriál je pro mě velká láska. Když jsem ho viděla úplně poprvé, myslela jsem si, že je to klasické japonské anime, ale tenhle kousek vytvořili Američani a já jim za to skládám poklonu. Seriál má krásnou (i když někdy trochu nekvalitní) animaci, exkluzivní hudbu a pěkně postavené postavy, které se v příběhu velmi kvalitně rozvíjejí. Hlavní hrdina je malý sympaťák, je tu humorná vložka, životní láska, i ublížené drama. Seriál má hromadu vedlejších, ne až tak důležitých příběhů, které ale seriálu přidávají na hodnotě. A co je mi nejsympatičtější, seriál má krátké díly, takže příběh rychle ubíhá, a když nemáte moc času, stejně jeden díl stihnete ;) ()

Kniha první: Voda (2005) (S01)

Americký animovaný seriál seznamuje se světem, kde někteří lidé umí ovládat živly. Avatar je výjimečnou bytostí, která dokáže ovládnout všechny čtyři živly a udržovat na světě mír. Před sto lety však avatar zmizel a vypukla válka, kterou rozpoutal národ ohně, aby ovládl zbytek světa. Jednoho dne Katara, vládkyně vody, a její bratr Sokka naleznou Aanga, vzdušného nomáda a shodou okolností hledaného avatara, zamrzlého v ledu a vydají se spolu s ním na cestu, aby se naučil ovládat zbylé živly a válku ukončil. Zamezit Aangovi v cestě se pokouší Zuko, vyděděný princ ohnivého národa, který se snaží zavděčit svému otci a vrátit se domů. Příběh hned od začátku chytne za srdce. Postavy jsou sympatické a mají skvělý potenciál. Některé díly jsou vážnější, jiné komediálnější, takže si každý najde něco pro sebe, a celkově to spolu dobře pracuje a příběh odsejpá. Grafika trochu horší, ale krásné scenérie a nádherná hudba. Těším se na další sérii. ()

Kniha druhá: Země (2006) (S02)

Aang se dostal do severního vodního kmene, kde se společně s Katarou začal učit ovládání vody. Společně se Sokkou se následně vydávají na území národa země, kde chtějí avatarovi najít dalšího učitele. Po cestě narazí na ne jednu překážku, seznámí se s novými přáteli a odhalí tajemství, které by jim mohlo pomoci ukončit válku s národem ohně. Série končí velkou prohrou v hlavním městě národa země, Ba Sing Se, ale nic není ztraceno, a tým Avatar se vydává na poslední část své cesty. Příběh si zachovává hlavní paralelu a směřuje k vytyčenému cíli, což rozhodně pomáhá, aby se z toho nestal nepřehledný mišmaš, přestože některé díly jsou spíše navíc a příběh jenom osvěžují. Hlavní postavy s poznáváním světa trochu dospívají, hlavně Zuko si prochází životní katarzí. A poslední díl je téměř šokující. Celkově trochu slabší než první série, ale stále velmi kvalitní dílko. ()

Kniha třetí: Oheň (2007) (S03)

Tým Avatar se vydává na území národa ohně, aby se setkali s invazní armádou a v den zatmění porazili pána Ozaie. Zuko se může vrátit domů, ale bojuje se svojí minulostí a svědomím. Aang hledá způsoby, jak ovládnout poslední živel, ale nemůže vstoupit do avatarského stavu. A Sózinova kometa se blíží. Závěr seriálu je hodně promíchaný postranními příběhy, které ale příběh příjemně osvěží (zvlášť Pláž, ten je boží :) Postavy se opravdu rozvíjejí, příběh graduje až do posledního čtyř-dílu, který je skvělý. Úplně jsem si vzpomněla, jak jsem měla husinu, když jsem seriál viděla poprvé. Avatar je velká láska, a rozhodně pro mě neztratil šmrnc. Že bych si dala marathón ještě jednou? :) ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)