Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Jestrab k tomuto seriálu (65)

Divadelní spolek Lávového ostrova (2008) (S03E17)

Prostě filler. Plus je to, že postavy vidí to, co udělali z pohledu 3. osoby. A dá jim to něco k zamyšlení. Opravdu je to ale vhodná forma? Divadelní hra? Takový neslaný, nemastný, bez paty, bez hlavy. A to začátek vypadal opravdu dobře s tím výcvikem. Podle mě bylo zbytečně moc času věnováno samotné hře. ()

Sózinova kometa, část první: Král fénixe (2008) (S03E18)

Určitě to ticho před bouří není. Akčně, výcvikově i vnitřně stylizovaná epizoda. Naprosto neskutečné, jak je to nabité, dává to smysl a spojení působí věrohodně. Navíc mysterio by se zde dalo ždímat. ()

Sózinova kometa, část druhá: Staří mistři (2008) (S03E19)

Dávkování tři díly před koncem funguje naprosto parádně. To za co mám seriál rád, vnitřní boje postav, mysterio, chytrý boj, Exceluje to do úžasného finále. ()

Sózinova kometa, část třetí: Vstříc peklu (2008) (S03E20)

Celý díl pod rouškou rudé barvy tu máme tři souboje Aang vs Pán ohně, Azula vs Zuko a Sokku vs vzducholodě. A bezkonkurenčně choreograficky nejlépe zvládnuté souboje spolu s steampunkovým prostředím vzducholodí fungují naprosto famózně. není co vytknout. Možná jen finále mělo být ponecháno hlavním soubojům a tento díl měl dát víc prostoru pozemním silám bílého lotosu. ()

Sózinova kometa, část čtvrtá: Avatar Aang (2008) (S03E21)

Je snad nutné to komentovat. Jsem se bál přehnaného happyendu, ale ani jsem z toho neměl to nepříjemné šimrání, že je to moc kýčovité. Co mělo být řečeno, bylo řečeno. Bezkonkurenčně si epizodu ukradl Zuko už jen tím, že nechal tento konec trošku pootevřený. Můžeme jen tleskat. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)