Morris Himmel, přezdívaný Mud, má před sebou neradostné vyhlídky na další prázdniny nuceně strávené v nesnesitelném letním počítačovém táboře, kam ho posílá jeho otec, nadšený fanda techniky. Podobně neradostné vyhlídky mají také jeho kamarádi. Zack má trpět drilem v táboře zaměřeném na armádu a vojenský výcvik, Trish musí předstírat jako je šťastná, že ji rodiče posílají do divadelního tábora a Gaby se pro změnu znovu připravuje na utrpení v táboře pro obézní děti. Nikdo z nich není vyhlídkami na takové prázdniny nadšen, ale Mud nakonec přijde s nápadem, jak by se dalo zkaženým prázdninám uniknout a vymysli fintu se smyšleným, tajným táborem, kam by rodiče neměli přístup a oni si mohli báječně užít svobody a volna. K tomu však potřebují získat minimálně jednoho dospělého, který by jim pomohl přesvědčit rodiče. Drobným vydíráním přimějí ke spolupráci zadluženého Dennise Van Welkera, jejich poněkud bláznivého bývalého učitele dramatu ze střední školy, který se vydává za táborového poradce a v různých převlecích obchází jednoho dospělého po druhém a svým hereckým talentem je dokáže přesvědčit, že tento tábor je tím nejlepším pro zvládnutí práce na počítači, divadelní praxi, zhubnutí i vojenské dovednosti... (oficiálny text distribútora)

DJ Obelix

Jeden z mych oblibenych filmu, ktere jsem si oblibil jeste jako dite. Kdyz jsem ho zpetne videl o vice jak 10 let pozdeji, tak uz to samozrejme takovou "stavu" nemelo, ale presto je to stale pomerne slusny prumer mezi rodinnymi komediemi, predevsim diky Christopheru Lloydovi ()

Terva

Film o dospívajících dětech, kteří podplácejí nezaměstaného učitele, aby představoval vlastníka zaniklého letního tábora. Scénář : Andrew Kurtzman a Eliot Wald. ()

Colonist

Typický americký film pro děti. Takových je sice plno, ale u tohohle se dá vypnout mozek a občas se i dobře pobavit. Navíc je tu Christopher Lloyd a v menší roli policajta Thomas F. Wilson (takže my starší můžeme zavzpomínat na Návrat do budoucnosti, chybí už jen Marty). Není to špatný rodinný film, ale dvě hvězdičky jsou pro něj dostačující. Kdybych se na to díval tak před deseti lety, asi bych přihodil ještě dvě hvězdičky. ()

July

Uspořádat vlastní tábor bez pravidel a vedoucích - to je jistě sen mnoha dětí. Ty filmové nápad uskutečnily... Ale tohle není vyloženě dětská komedie, kde je dovoleno vše a nikdo se přitom nezraní - tvůrci přece jen zmínili, že to nejlepší řešení není a mohou nastat i situace, kde je dospělých potřeba. Největší klady filmu: Christopher Lloyd je pro "převlekové" role jako stvořený. Většina událostí působí docela reálně (až na scénu s myčkou). A propracovanost akce "den rodičů" by dětem mohl závidět leckterý dramaturg... Zkrátka, Camp Nowhere je příjemná oddechová komedie, určená primárně pro dětské diváky, ale nejen pro ně. Celkem spolehlivě pobaví, i když asi nahlas nerozesměje. ()