Klinika Grace

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Réžia:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (viac)

Scenár:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (viac)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (viac)

Zoznámte sa s Meredith Grey, ktorá takmer ešte včera sedela v školskej lavici na Harvarde a teraz je doktorka. Prvý rok praxe býva najťažším a aj to si vravia jej včera spolužiaci a dnes kolegovia v nemocnici v Seattli. Ich úlohou je uzdravovať a zachraňovať. Lenže okrem svojej práce majú aj svoje životy, ktoré niekedy tiež potrebujú uzdraviť, či dokonca zachrániť. Títo čerství absolventi Harvardu sa sotva stihli zabývať vo svojom zamestnaní a už teraz poznajú tri podstatné mená, ktoré budú ich životom v nasledujúcich rokoch dominovať: operácie, vzťahy a komplikácie. Seriál získal množstvo ocenení vrátane Zlatého glóbusu a Emmy... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (303)

Čím som si to zaslúžil? (2006) (S02E19)

George jako narrator epizody...Alex se nám zakoukal do Izzie, jenže do nemocnice přivezou Dannyho. Komická scéna mezi Dr. Baileyovou a Addison. Nekomentuju to mezi O'Malleym a Meredith. To bylo....hodně divný. ()

Náplasť na strelné rany (2006) (S02E20)

Cristina a její depky z hlídání prcka doktorky Baileyové stojí za to. Meredith se omlouvá, George reaguje jako pitomec. ()

Poverčivosť (2006) (S02E21)

Addison rozdává horkou čokoládu a George se chová jako idiot. ()

Hra (2006) (S02E22)

Callie a George....nulová chemie. Tahle postava mi není sympatická. Meredith plete svetry a drží celibát. ()

To, čo obetujeme (2006) (S02E23)

Meredith to pletení a celibát nevydrželo moc dlouho. George se i nadále chová jako blbeček. Izzie se ho snaží přivést zpátky ke smyslům, ale moc se jí to nedaří. Ale ta dějová linka, kdy se snažili v pacientce vyvolat záchvat byla úsměvná. Addison se rozhodla konat v zájmu (a na přání pacientky), nakonec se to celé obrátí proti ní. Alex tomu pomohl. Svědomí ho netrápí. ()

Zdrvujúci prípad (2006) (S02E24)

Derek je naštvaný na Meredith, protože měla pletky s Georgem...očividně (koho by to bylo napadlo), se přes ní ještě nepřenesl. Jenže ta začíná randit s Finnem. ()

17 sekúnd (2006) (S02E25)

Karev chrání Burkovo srdce. Izzie se zbláznila...hádám, že proto jsou jakékoliv citové závazky mezi lékaři a pacienty nepřípustné. Ne....znovu, Izzie to pos*ala...Georgie, vážně budeš jen tak koukat? Boha jeho. Poslední minuta mi div nepřivodila infarkt. ()

Skaza po boji alebo útek ako odpoveď (2006) (S02E26)

Téměř dvě hodiny dlouhá epizoda. Izzie a její šílenství pokračuje....a to s Meredith, Derekem a jejich psíkem? To byl podraz. ()

Strácam vieru (2006) (S02E27)

Neteř ředitele nemocnice umírá...a jedno z jejích posledních přání je zažít maturitní ples. Naše známé tváře (George, Meredith, Cristina, Alex a Izzie) dostanou všechno na starosti. Kluci chytají nervy ohledně výběru dokonale hodící se kombinace barev, Derek pozve Addison. Někdo tančí, někdo ztrácí kalhotky. Izzie to moc slušelo. Závěr dojemný. ()

Dnes je ten správny čas (2006) (S03E01)

Izzie si sáhne na dno. Přátelé se jí snaží pomoci. George se pomalu přenáší přes celou tu situaci s Meredith. Ta si zjevně libuje v chaosu a vyrovnaného a emočně vyzrálého Finna chce vyměnit za Dereka. ()

Som strom (2006) (S03E02)

Cristina mě baví. Izzie peče a peče....Meredith si vybírá mezi dvěma muži a nakonec jim navrhne, že bude chodit s oběma. ()

Tajné sny (2006) (S03E03)

Desetiletá Abigail Breslin v roli holčičky, která necítí bolest....Izzie se pokouší vrátit do práce, ale nedokáže se přenést přes Dannyho tak snadno. Takže celý den postává před nemocnicí. Meredith je tak pitomá, že si myslí, že může randit s dvěma muži najednou. Já bych jí doporučovala Finna. Ale to asi není na mě..George s Cristinou šílí. Každý k tomu má své důvody... ()

Čo som... (2006) (S03E04)

Ježkovy oči....Meredith....ty si natlučeš. Finn má pravdu. No, Izzie se setká s Dannyho otcem. Georgův polorozpadlý vztah se zhroutí úplně. Jo a Burke se vrací zpátky do hry! ()

Pocit viny (2006) (S03E05)

Další z těch slabších epizod. Duo Meredith a Derek začíná být lehce otravné. Callie se rozchází s Georgem a Izzie si odmítá vybrat šek na 8 milionů. Alex se vymanil ze spárů Addison a má pár fajn momentů. ()

K čomu sa zaviažem (2006) (S03E06)

Takže Nancy, Derekova sestra...Meredith je načape a nic si nenechá vysvětlit. Izzie se vrací do nemocnice. George s Mer uzavřou pakt - žádné randění. Čemuž dávám možná tak epizodu. Cristina jede ve velkém....nehledí nalevo ani napravo. Nechává se od Burka lehce přetěžovat a chránit. Addison nechtěně prozradí nevěru hospitalizované ženy, která má dvě dělohy a v každé z nich dítě počaté v jinou dobu. ()

Pánska jazda (2006) (S03E07)

Chlapci jedou kempovat. Baileyová nechá Cristinu za trest zkoumat pacientovu stolici a Mark balí každou, která kolem projde. Navíc je tu Donna Gibson, která je v nemocnici na operaci změny pohlaví. Meredith je tak trochu paf. Nicméně je pro asistovat Sloanovi při zákroku - se kterým on sám nemá žádnou zkušenost. Taky je tu Alexandra Holden - hostující herečka, kterou si pamatuju jako přítelkyni Rosse Gellera z Přátel. Alex dává Georgovi rady ohledně Callie - ke které on se chce vrátit. ()

Pohľad do slnka (2006) (S03E08)

Alex se pořád nepřenesl přes Izzie. Oba se starají o pacienta, který o sobě mluví ve třetí osobě. Přidají se k němu a je to takový osvežující prvek v jinak smutné epizodě. Georgův táta je přivezen do nemocnice a je mu zjištěna diagnóza....bylo mi George líto. Pere se za to, aby srdce jeho otce operoval Burke. Jenže...vzhledem k předešlým zraněním, která Preston prodělal to nebude tak jednoduché. Meredith a Derek začínají vztah s čistým štítem (opět.) Callie si uvědomuje, že udělala chybu a neměla se s Georgem rozcházet. ()

Od šepotu k výkriku (2006) (S03E09)

Byla jen otázka času, kdy se Burkovo tajemství provalí. ()

Nestoj tak blízko pri mne (2006) (S03E10)

Operace dospělých siamských dvojčat. Izzie stále neuložila šek od Dennyho a George se bojí o tátu. ()

Šesť dní, prvá časť (2007) (S03E11)

Meredith chrápe, Derek nemůže spát. Izzie se odhodlá k tomu, konečně si uložit šek od Dennyho. George si bere týden volna, aby mohl být oporou pro svou rodinu...opět se sblíží s Callie, která se snaží být nápomocná. Alex a Addison mají chvilku...hostující herečka je zde Mae Whitman, coby dívka se zkřivenou páteří. Její operace je tak drahá, že ji pojišťovna odmítne proplatit. Burk a Cristina mají tichou domácnost. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook