Notorický zloděj Tsuma byl právě podmínečně propuštěn z vězení. A tam na něj čeká jeho životní kšeft. Má zorganizovat krádež nejslavnějšího obrazu v celé zemi, Dámy s hranostajem Leonarda Da Vinciho. Cesta k bohatství však vůbec není tak snadná, jak si představoval. Když totiž do akce přizve svého bývalého kumpána Juliana, s hrůzou zjišťuje, že se jeho starý kamarád ke své minulosti postavil zády a stal se z něj policajt! Ten ale z přátelství vymyslí plán, aby se Tsuma nažral a Dáma z hranostajem zůstala celá. Jeho součástí je geniální padělatel Hagen a jeho krásná a temperamentní vnučka. Všichni čtyři pak rozjíždějí vlastní hru, která může skončit buď obrovským bohatstvím, nebo totálním krachem. Podaří se podvodníkovi, policajtovi, padělateli a mistrovi uskutečnit umělecký zločin století? (oficiálny text distribútora)

korbitch22

překvapení!naši vypatlaní polští sousedé,zvládli parádní komediální kriminálku,ve stylu dannyho parťáků nebo aféry thomase crowna,řízlou hudson hawkem.ano šílené ale filmaři si vypůjčovali kde mohli,až z toho vznikl stavitelný polský gulášek. ()

triatlet

Z vtipných výstupů mě dostala přestřelka v podobě fotbalových jedenáctek z ME 1972 končící zvolením hesla. Padělatel(-ka) geniálnější Vinciho, tidíž si může zpříjemnit život a pobavit diváka. ()

Mgb21

Povedený filneček ve stylu Danyho parťáků. I když začátek je poněkud pomalejší v druhé polovině se vše rozjede a člověk je zvědav, jak to všechno dopadne. ()

Terminus

Krimikomedie Vinci známého polského režiséra a producenta (spoluprodukoval mj. vítězný film 40. karlovarského festivalu Můj Nikifor) Juliusze Machulského vychází ze značně naivního scénáře, jehož hrdinové uskutečňují své plány především díky cíleným mezerám ve scénáři (špičkoví kriminalisté jednající ve stejné místnosti, ve které se vydávají potvrzení podmínečně propuštěným vězňům; za celou dobu nikdo neodhalí, že se policista stýká s odsouzeným apod.). Tato naivita (týkající se i marginální milostné zápletky) je však přiznaná a kreativně využitá, a tak Vinci působí místy až překvapivě sofistikovaně. Nepravděpodobná krádež známého obrazu "Dáma s hranostajem" nepostrádá šmrnc, hrdinové si zasluhují naše sympatie i smích (či přinejmenším uznalý úsměv). Snad jen téměř moralistní vyústění si mohli tvůrci odpustit. A ti pokorní Japonci už taky nejsou vtipní... Přesto však má tento konvenčně natočený film s minimem vnějších efektů větší "kadenci" než třeba jiná "zlodějina" - výpravná nepovedenost Arséne Lupin. Příjemný film zkušeného tvůrce. --------- Distribuce filmu v ČR je součástí (zkušební) taktiky Bontonfilmu dovážet k nám komerční hity odjinud než ze západu (Noční hlídka je dalším z takových děl). ()

Historik

Dobré, pěkně vymyšlené, decentně zahrané. Akorát jsem čekal, že se trochu více zasměju. Ale to jsou ta očekávání, kterých se musíme vyvarovat, pokud nechceme být zklamáni. 70% ()

UncleG

Ne úplně špatná krimoška s celkem slušným smyslem pro humor, kolísajícím spádem, průměrnými herci a totálně zbastleným závěrem, který nejenže nepotěšil, ale hlavně nepřekvapil. S ohledem na místo a čas jejího vzniku jde o víc než dobrý počin. Ovšem třeba takovová mondrianovská epizoda Podfukářů mi přišla o mnoho nápaditější. ()

Aiax

Když se tak člověk dívá na Vinciho, napadá jej, jak snadno, lehce a přirozeně to jde, když se to umí. U nás zatím nic podobného ještě nevzniklo. Nechce ministerstvo kultury uspořádat pro naše filmaře stáž v Polsku? ()

kinderman

Ač jsem filmu věnoval dostatečnou pozornost, nějak jsem se na konci těch Leonardových kopií nemohl dopočítat. Škoda, že naši distributoři sázejí na jistotu a zapomínají, že Machulski byl jistotou v 80.letech, kdeže je někdejší svěžest a žánrová hra Vabanků, Sexmisí či Kingsajzů...a tvorba takového W.Pasikowského nebo M.Slesického zůstává běžnému divákovi téměř utajena. ()

MartinNDL

Velmi podobné Dannyho parťákům. Troufám si říct, že zábavnější a tedy i lepší než dvojka (Dannyho p.). Jistě, v hlavních rolích není Clooney a Pitt, ale i Poláci mohou hrát dobře. Nápady měli velmi solidní a konec je svižnější a vtipnější než první půlka filmu. Pointa není špatná, i když je lehce očekávatelné. Film mě velmi pozitivně překvapil. ()

pakobylka

Velké a patřičně roztomilé dobrodružství, které speciálně pro Dámu s hranostajem zorganizovala a následně provedla iniciativní a znamenitě sehraná skupinka pochybných, ale veskrze sympatických a vynalézavých individuí. ()

Mylouch

Evropskou krimi světového formátu bych v tomhle filmu nečekal a o to větší gratulace míří do Polska. S lehkostí rozvržený i zrežírovaný příběh, který překvapivé karty vynáší v odstupňovaných dávkách a v němž Szyc působí hvězdným dojmem... A ani ta kolčava tady nepůsobí tak zákeřně a krvelačně. ()

Kaferano

Měla jsem pocit, že se dívám na epizodu z nějakého seriálu. Pokud se na film díval nějaký restaurátor obrazů, tak se u polopatického vysvětlování vytváření kopie musel posmát. Jinak jsou zde vtipy typu: "To je Mona Lisa? Ne její ségra" Ale celkem se mi zamlouvala samotná krádež. Jenže než k ní došlo.... ()

Brain-D

Teda poláci nejsou moc vtipní, ale film byl celkem zábavny...hl. jak tam byl týpek co zapomíná obličeje a říká: "To jsou moje děti ?" :D ()

shantim

Dobře zrežírovaná klidně svižná loupežnická komedie. Jak vidno, i Poláci dokáží natočit slušnou komediální kriminálku. ()

Theraphosa

Hodně povedená komedie se zajímavou zápletkou. Je samozřejmé, že tento typ filmů vlastně závěr prozradí hned zpočátku při nějakém tom plánování na plátně, ale důležité je, co se během cesty k závěrečným titulkům může odehrát. Zde bylo především velice zajímavé sledovat, jaké nové a moderní "hračky" mohou zlodějíčci použít (nutno dodat, že na evropské podmínky to nebylo nejhorší) . Velice se mi líbila pestrost a různorodost prostředí a především hned několika hlavních i vedlejších hrdinů. Celkem mě pobavilo neustálé střídání se měn, které se ve filmu používaly. No, určitě si dám příště na Machulskiho pozor. 75% ()

dopita

Scénáristicky lehce zmatená a tápající komedie, se slušnou režií, která spíš neurazí než pobaví. Nic víc, nic miň. ()