Jasagure anegoden: Sókacu rinči

• Japonsko やさぐれ姐御伝 総括リンチ (viac)

Nezávislá mstitelka a bojovnice Ocho je po příjezdu do jednoho z japonských měst lapena drogovými dealery, mučena a je jí prohledán rozkrok. Natož je puštěna na svobodu. Časem zjišťuje, že ve městě působí gand tří zvrhlých, úchylných mafiánů, kteří pašují drogy ve vaginách mladých dívek, které jsou na drogách závislé. Útok na ni byl omylem, který si však ona nenechá líbit. Ocho se přidává na stranu místní "ženské Yakuzy", aby gangu a jeho zlořádství učinila jednou provždy přítrž. (Flipnic)

ORIN

Rok po natočení posledního dílu veleúspěšné Red Peony Gambler série se studio Toéi snažilo navázat filmy Modern Woman Gambler a The Red Silk Gambler. Oba skončily neúspěšně a v Toéi se rozhodli dát tomuto konceptu poslední šanci. Tak v roce 1973 vznikl Sex and Fury, jenž byl následován téhož roku pokračováním Female Yakuza Tale. Dalšího dílu se ale série již nedočkala. Jako obvykle je poměrně obtížné odhadovat důvod vzhledem k tomu, že bližší informace o kontextu nejsou snadno dohledatelné. Jasné je v každém případě to, že druhá část je oproti první (narativně kompaktní) velmi bizarní až groteskní, inkoherentní, zároveň ale nebývale zábavná, silná v jednotlivostech a stylově vytříbená s několika naprosto ikonickými sekvencemi. Išii stvořil dílo svým způsobem podobné Suzukimu Branded to Kill. Dílo, které tehdejší publikum nijak zvlášť neoslovilo, ale později inspirovalo mnohé tvůrce. Více o filmu k přečtení zde: http://www.weirdwildrealm.com/f-sexandfury.html a http://www.eyeforfilm.co.uk/review/female-yakuza-tale-film-review-by-anton-bitel ()

pornogrind

Co dodat.Druhý seznámení s Reiko Ike dopadlo opět skvěle.Vše klape tak jako ve Furyô anego den: Inoshika Ochô .Opět je tady plno,nahoty,sexu,drog a nechybí samozřejmě i souboje,ikdýž těch by tu mohlo být víc.Dějově propracovaný a skvěle natočený.U mě první díl překonám nebyl,ale i tak dávám 4 hvězdy.Byl jsem na vážkách,ale kurevsky zábavný finále rozhodlo o zasloužené čtvrté hvězdě. ()

giallo

Sex and Fury patří mezi moje nejoblíbenější explotační filmy vůbec. Bohužel, velká očekávání po skvělém prvním Suzukiho díle naplněna nebyla. Hlavní problém tkví v tom, že tomu chybí drajv a hravost prvního dílu. Většinou tomu bývá tak, že druhý díl je větší a bombastičtější, ale tady mi to přišlo přesně naopak. Velká škoda nevyužitého potenciálu Reiko Ike... ()

Flipnic

Podobně jako v "Sex and Fury" se setkáme s mstitelkou, bojovnicí a "milovnicí" Ochi, kterou hraje ve své době oblíbená herečka Reiko Ike. Opět vše dohromady ... pašování drog ve vagínách prostitutek, obrovské množství nahoty, sexu a erotiky, nějaké to střílení, cesta za pomstou, hazardní hry, sjíždění prostitutek heroinem, zneužívání holek, vraždy, mordy, souboje na meče ... a ve finále jeden obrovský masakr asi 30ti zcela nahých bojovnic v čele s Ocho proti gangsterům, přestřelky, souboje na nože a meče, stříkance krve, močení nahých bojovnic na poražené rozpárané nepřátele ... Co víc si přát, zlatá léta japonského explotation. Vše dokonale scénáristicky pospojováno tak, že divákovi nic neunikne, nevnutí se žádná výrazná nelogičnost a vše dá dohromady ve finále jeden velký úžasný dějový celek. K tomu je třeba si přičíst až neuvěřitelně dokonalou kameru, kamerové záběry a výbornou atmosféru. ()

Astaroth12

Podla očakávania slabší, ako bola jednotka. Akčné scény boli mdlé, nevýrazné, erotické scény, tiež neboli také, aké som si predstavoval. Hudba mi tu tiež nevoňala a ani vizual nebol tak oslnivý, ako v jednotke. Tu je aj príbeh značne slabší, aj keď režisér si myslel, že keď tam da dievčatá čo prenášajú drogy vo vaginach, že ma to šokuje, milí pane, poviem vám to na rovinu, nešokovalo ma to. Koncová vybíjaná bola ukážková, toľko holých riť pokope som ešte asi nevidel, ale už viac než na 3* má tento film nepresvedčil. Ale musím sa tomuto filmu ospravedlniť, lebo ho veľmi porovnávam s Furyô anego den: Inoshika Ochô, lebo som ho videl pred týmto filmom a ten ma dostal, a niečo podobné som čakal aj od tohoto filmu, ale nestalo sa tak. ()