Jeho celé meno je Benson Winifred Payne a je to vojak, akého by chcel mať každý. Payne je strieľajúci stroj, ale vojny už sa nevedú na bojisku. Čas majora Payneho nadišiel a z námorníctva je prepustený do civilu. Tento kariérny vojak nemá najmenšiu potuchu o tom, čo by v živote mohol robiť a tak mu opäť musí pomôcť veliteľ. Payne je teraz vrchný veliteľ výcvikového programu. Zdá sa, že našiel nový zmysel svojej práce. Ale keď je Payne znovu povolaný do armády na operáciu do Bosny, všetko sa zmení... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Vrazím ti svou černou nohu do zadku tak hluboko, že ti voda, kterou mám v koleni, zažene žízeň." Zelený mozek Payne k mým uším sice občas dopravil slušnou hlášku, ale celkově jsem z této komedie měl větší pocit trapnosti než zábavy. Ale abych jenom nevyslal jedovatou slinu směrem k Payneovi, tak musím ocenit jeho skvělou myšlenku o tom, že kdyby námořnictvo chtělo, aby měl manželku, tak by mu ji přidělilo. To je brilantní dedukce, která si zaslouží povýšení. A na závěr bych chtěl poděkovat svým rodičům za to, že mě v mládí neodložili do podobného střediska a chlapa ze mě na buzeráku udělal až "toužebně očekávaný" povolávák od armády. ()

AlistairMir

Major Payne je chlap vedle kterého je Rambo pouhá atrapa vojáka a Predátor může být rád, že v džungli narazil na Arnieho s jeho bandou, protože kdyby se s ním potkal Payne, tak by lov skončil dřív než by vůbec začal !!! Payne je dokonalost sama ať už jde o zázračnou metodu po které vás přestane bolet rozstřílená ruka, vyprávění pohádek o mašinkách, zahánění bubáků nebo motivování dětí s odjištěným granátem v ruce. A to je pouhý zlomek jeho schopností. Kdo jiný umí tak skvěle ugrilovat krysu, zhltnout jídlo a vypořádat se s projímadlem jako on? NIKDO !! Když Vám řeknu, že to je stále jen malá část veškerých dovedností tohoto hrdiny tak by vám měla dojít jedna věc - tenhle film, pokud máte rádi komedie, musíte vidět !! A já děkuji uživatelce tatanapope za vybrání úžasného snímku :-) ()

Ravi

Takovou hovadinu svět neviděl. Šokuje mě, že takováhle blbost má na CSFD přez 60%. Příběh o ničem, dialogy duchaplné jako prázdná nábojníce a komedie tak nafouklá, jako sám Payne po projímadle. Nevim, nevim, v čem se to komu zdá zábavné, ale to je asi věc vkusu. Já to vidim takhle: každý vtip a situace, která má vyvolat humor, mě ve filmu přijde jako když dědek tlačí na záchodě zácpu a nejde to. Samotné prostředí, ve kterém je film zasazen, je ryze útokem na americkou mládež, takže bych to viděl tak, že hlavním producentem filmu byla US Army. Wayans ve filmu neumí dobře zahrát ani civilní fázi postavy, tím méně tu vojenskou. Kluci naproti tomu hrají obstojně. Nezasmál jsem se ani jednou. Viděl jsem to celé. Hudba dobrá, teatrální k žánru. Takže celkově vzato nemůžu dát víc jak 20% = 1/5 ()

Hansolo35

Na začátku dojde i na vtipný vtip: "Už není koho zabíjet. Všechny už jste zabil!" Dál je to, bohužel, slabší. Všechno je moc přetažený...americký. Tlupa jeho svěřenců začíná na šesti letech a ten kluk, co tomu pak jakoby velí...tomu je snad 25 let a dabuje ho dítě. Trapas je, když Payne dává té učitelce "kulku, co si vyřízl ze srdeční komory nožem" a v ruce má nábojnici. Zřejmě poradce filmu nerozezná nábojnici a střelu a má pocit, že to z hlavně lítá celé :-D ()

NerdNop

Když jsem se na ten film díval, byl jsem unavený a chtěl něco nenáročného a proto jsem zvolil právě tento film. V podstatě jsem dostal to co jsem čekal. Co jsem ale nečekal byl otřesný český dabing. Ovšem za to filmaři nemohou... Až na tuto vadu je to celkem průměrná americká komedie, po které sice nebudete litovat hodiny a půl sledování filmu, ale ani se vám nevryje do paměti. Horší 3*. ()

• Natáčelo se v Goochlandu a v Richmondu. Vlaková stanice se nachází v Ashlandu a škola Miller School of Albemarle se nachází ve Virginii. (SONY_)
  • V jedné scéně Payne (Damon Wayans) říká: "Now apparently, what we have here, is a failure to communicate!" což je slavný citát z filmu Frajer Luke (1967). (GreatestFan)
  • Ve scéně, kde si v bytě Payne (Damon Wayans) rozbije okno, se v dalším záběru "spraví". (GreatestFan)