Stratený svet

• Česko Ztracený svět (viac)

Specialista na katastrofické filmy Irwin Allen natočil jako svůj druhý režijní počin adaptaci románu Arthura Conana Doyla Ztracený svět. V něm se výprava dobrodruhů vydá na náhorní plošinu, na které údajně žijí prehistoričtí tvorové. Lord John Roxton, reportér Malone, dva neustále soupeřící profesoři Challenger a Summerlee, dívka Jennifer a její bratr David jsou do Ztraceného světa dopraveni pilotem Gomezem a jeho pomocníkem Costou. Krátce po přistání je jejich tábor navštíven prvním druhohorním ještěrem, posléze je jejich helikoptéra zničena a jsou pronásledováni krvelačnými domorodci. A ještě ke všemu má Gomez v plánu pomstít se Roxtonovi za smrt svého bratra… (mahler)

darthhokro

Tak tahle přehlídka bizarností fakt nemá s Doylovou knihou nic společného. Ovšem realná bitka papundeklem polepeným Varanem s Krokodýlem byla krutopřísná :D Nejvíc mě ale rozsekala zvětšená Brachypelma Smithy na 2. metry a ještě šplhající po pavučíně :D ()

Pitryx odpad!

Slabý film. Pouze ještěři ikdyž na dobré úrovni. Dějově chudé.Podprůměrný film. Uváděn též pod názvem "Potopený svět". 29.IX.94 PRO 7 nest. ()

Petsuchos

Rok 2020 nemohl skončit lépe, úplnou náhodou, na Silvestra na uloz.to narazím na tenhle film, který už v náhledech vypadal, že by mohlo jít o ztracený film z ranného dětství, ze kterého jsem si pamatoval jenom přistávající letadlo na vodě a průchod stezkou nad lávovým proudem. Hned na Nový rok 2021 zknouknu a bingo, je to přesně ono, paráda! Druhý film ze stejného dětského období a i stejně skvělý jsem identifikoval již v roce 2016 a to Cesta do středu Země (1959), ze kterého jsem si též pamatoval jen drobné útržky. Stejně to byly skvělé časy, když jsem byl dítě, v televizi takovýhle vysokorozpočtový pecky a pozdější stupidní digitální sračkolády ještě neexistovaly. Bohužel, dnes je televize těch sračkolád plná a dnešní mládež o takovouhle kvalitu ani nezavadí. ()