Flego

Peer Gynt je Ibsenova veršovaná dráma plná dramatických zvratov rozprávajúca svojským spôsobom o hodnotách človeka. Peer je samoľúby, sebecký a ľahkomyselný mladík, ktorý prežije vo svete mnoho dobrodružstiev, aby sa jeho cesta ukončila v rodnej dedine. Verziu Davida Bradleyho treba brať s rezervou, je to študentská práca so všetkými neduhmi, podivnými filmárskymi experimentami ( zvláštne uhly pri detailoch ) a absenciou zvuku. Hudba je však všadeprítomná, niekedy pôsobí kontraproduktívne. Takže jediným dôvodom na zhliadnutie je účasť debutujúceho Charltona Hestona, ktorý sa neskôr preslávil snímkom Ben Hur. Druhý komentár. ()

RetroMan

V rámci svých kulturních expozé a výletů do neznáma, zejména žánrových a kulturních negližé, jsem chtěl zvědět, o čem ten Peer Gynt vlastně je. Jak hodnotit film starý 80 let, němý a sledovat jeho operní provedení v obrazech? Jsem rád, že už vím o dvou melodiích, které pocházejí z pera skladatele Edwarda Griega. Jsem rád, že jsem viděl první filmovou roli Charltona Hestona a jsem rád, že jsem prožil a přežil Peerovo dobrodružství a nyní již mám představu o kom a o čem Ibsenovo dílo jest. ()