Opičí král

• Čína Chuan yi Yu Hua Zhou
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny
Čína, 1986, 1 h 2 min

Kri-kri

Tato epizoda nepatří k těm vyloženě nejznámějším, i tak je ale docela zajímavá a vtipná. Zejména první polovina, kdy se Tripitaka s učedníky vydávají za kupce a schovávají se v hostinci. Vždycky mě pobaví Čuník, zde jako milostpán Vepřek, stočený do koberce, jak volá na hostinskou, aby byla potichu.:) Sun pak všem v paláci odčaruje vlasy, aby se pomstil králi, že z města nechal vyhnat mnichy. Příběh s démonem Žlutým lvem byl původně v knize jako samostatný příběh, neboť mezi ním a královstvím Ji Chua jsou ještě dvě kapitoly s jinými příběhy, které byly použity v seriálu z roku 1999 (přivolávání deště v prefektuře Fengxian a o démonovi, který polapil Tripitaku a Sunovi předkládal jeho falešnou hlavu ze dřeva). Zde se autorům podařilo oba příběhy dějově skloubit a propojit je do jedné epizody. Sun, Čuník a Písek byli okradeni o své zbraně a tak je museli lstí získat zpátky v démonově jeskyni. Po smrti Žlutého lva následuje ještě krátká pomsta jeho dědy Devítihlavého lva, jenž je nakonec zkrocen nebeským spasitelem. 95% ()

javlapippi

"Ty mizerné zvíře, vrať se okamžite do mého paláce!" V tejto epizóde navštívime kráľovstvo, v ktorom vládne náboženská nesloboda, ktorú zaviedol miestny monarcha po nočnej more, kedy nariadil vykázanie veškerého mníšstva z krajiny, čo v praxi znamená, že zbrojnoši buzerujú každého s oholenou hlavou. Po istých nepríjemnostiach voči našim hrdinom zakročí Sun a mágiou zbaví vlasového porastu samotného monarchu, jeho choť aj kráľovských ministrov. Po urovnaní nezhôd je štvorica vrele prijatá, dokonca sa podujme k bojovému tréningu kráľovského potomstva a zbaví krajinu levieho démona, ktorý terorizuje obyvateľstvo. Najprv vtipná a následne akčná časť, môže byť. ()