Opičí král

Zakletí pod horou Pěti prvků (E04)

(epizóda)
  • Čína Kun qiu Wu Xing Shan
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny
Čína, 1986, 48 min

Kri-kri

Tomuto dílu jsem zprvu musel dát pouhé 4 *, což je vzhledem k tomu, že se jedná o můj dlouhodobě velmi oblíbený seriál poněkud nezvyklé a tak se pokusím vysvětlit důvody, které mě k tomu vedly. Tuto epizodu považuji za nejslabší z celého seriálu. Na to že má 45 minut se v ní téměř nic neděje. Hned v prvních pěti minutách Buddha uvězní Suna pod horu Pěti prvků, načež následuje asi 10 minut oslav nebešťanů a vílí taneční kreace. Na chvíli se zas ukáže Sun a pak se přesuneme do hlavního města tchangské říše, kde je nám dalších 10 minut téměř beze slov přednesen životopis Tripitaky a teprve v poslední třetině dílu se konečně něco děje, tedy až když bohyně Milosti v podobě starého mnicha nabízí roucho a berlu tomu, kdo z kláštera Hromového hlasu přinese posvátná písma a následné loučení Tripitaky s císařem. Řekl bych, že tento díl mohl být pojat o něco lépe a s více dialogy. Mám dojem, že mnoho scén z knižní předlohy bylo vypuštěno, aby jiné byly zbytečně příliš rozvláčné. Nicméně poté, co jiní uživatelé udělují i podprůměrná hodnocení přece jen i zde dorovnávám na 5 *. 90% ()

javlapippi

"Ó můj Budho, život je moře běd!" Potom ako to Sun v predošlej časti prepískol, vyzve ho kučeravý überbudha na skúšku, aby mu vzápätí ukázal popísaný prostredník a uväznil ho pod kamennou horou, spod ktorej mu akurát vykúka hlava a horné končatiny, takže mu nezostáva než pozerať smutne na okolitý svet a hmkať si čínsku variáciu Folsom Prison Blues. V nebi sa zatiaľ oslavuje príliš dlhými zábermi na čínsku Lúčnicu. Potom nasleduje skoropantomimické zobrazenie životných osudov mnícha Tripitaky, ktorý je v závere vyslaný na západ pre nejaké zásadné písomnosti. Pre mňa osobne slabší diel, málo akcie, veľa tancov a spevov. Zopár momentov opäť bez dabingu. ()