Smrt ve vysílání

• Veľká Británia Death at Broadcasting House (viac)

Během živého vysílání divadelní hry na stanici BBC někdo uškrtí jednoho herce, o kterém pak detektiv Gregory zjistí, že měl celou řadu nepřátel. (Netflix)

Willy Kufalt

Ani bych si nepomyslel, že zapadlý a zde dosud nikým nehodnocený film z roku 1934 mě může bavit natolik, že mu udělím 4 hvězdičky. Viděl jsem na svou dobu velmi zdařilou konverzační detektivku okořeněnou humorem, která mě nenudila, nepůsobila překombinovaně a hodně mě zaujala svým netradičním exkursem do prostředí rozhlasového studia v meziválečném období. Britské filmy pro pamětníky z této éry u nás zas až tak moc oproti těm americkým neznáme a možná je to škoda? Zápletku s vraždou během živé hry v přímém přenosu využila o víc než 30 let později i Eva Sadková v československé krimi 5 miliónů svědků zasazeného do prostředí televize, ale v tomto britském kousku vzniklém v pouhý 12. rok existence BBC působí s ohledem na dobu vzniku teprve hodně originálně. [70%] ()

liquido26

Britská konverzační detektivka s docela dobře provedenou vraždou. Jinak ale nic co by vybočovalo z průměru konverzačních detektivek 30. let ()