Stratení v púšti

(TV film)
  • Česko Ztraceni v poušti (viac)

Jim Henley a jeho nová manželka Patty se společně s jeho dětmi Mattem a Kate, a Mattovou kamarádkou Ethan vydávají na rodinnou dovolenou. Cestou přes Nevadskou poušť mnoho příležitostí k přestávkám není, a tak rodina zastaví u první benzinové pumpy a hospody, kterou u cesty objeví. Matt se snaží přemluvit rodiče, aby se vydali do tajemného města duchů, hornického městečka Weaver, které má podle starodávné mapy ležet poblíž. Přestože na žádné mapě od roku 1940 se žádné takové město nevyskytuje a dokonce ani místní obyvatelé, kterých se Jim zeptá, o žádném Weaveru nikdy neslyšeli, objeví rodina odbočku zachycenou na starobylé mapě a protože mají dost času, rozhodnou se pro malý výlet se zajížďkou. Weaver, kam dorazí o chvíli později, skutečně vypadá jako město duchů. Jako město, jehož obyvatelé se najednou rozhodli odejít, aniž by si s sebou cokoliv vzali. Domy jsou sice sešlé časem, ale místní obchod je plný zásob pokrytých prachem a místní restaurace vypadá, jako by ji hosté houfně opustili uprostřed oběda. Henleyovi si město prohlédnou a pak chtějí pokračovat v cestě. Jenže se blíží večer a Pattyin mobil nemá signál a tak Jim rozhodne, že přenocují ve Weaveru. A to je osudová chyba. Ještě téhož večera totiž Ethan objeví videokameru s nahrávkou neznámých turistů, ze které vyplývá, že byli pronásledováni záhadným zlem, které je jednoho po druhém dostalo. Jim sice soudí, že jsou v bezpečí, protože neznámé zlo, pokud nějaké bylo, je už dávno minulostí. Jenže další ráno zjistí, že jejich auto zmizelo, že jsou pětatřicet mil od hlavní cesty a že ve Weaveru se ukrývá něco, co je nechce nechat odejít. (oficiálny text distribútora)

CorvusBlek

Pro mě docela překvapení, slušné zpracování klasického scénáře tajemného "vybydleného"hornického města kdesi v americké poušti, s pohnutou historií...konec nesmírně potěšil, víc než přízraků jsem se děsil zpackaného happy end konce made in hollywood, ale ten nepřišel. Už vím kde asi scénáristé Silent Hill použili kopírák ()

Vala

Tenhle snímek jsem viděla jen proto,že jsem zrovna měla volnou chvilku a chtěla se na něco podívat.Velice dobrý nápad s opuštěným městem,nezapsaným do mapy,byl zmařen nevyvíjením se děje,nevysvětlením toho znaku,který se tam objevil a neukázáním čehosi záporného.To ,,zlo" nebo jak bych to měla popsat bylo všudypřítomné,ale pohled jste měli jen jeho očima,takže výsledek na konci filmu ,,diváku domysli si to po svém" byl nevyhovující a mě zůstal z filmu akorát ten zmatený pocit.Více než 3* tomu dát nelze, ()

AndysekAndys

Tenhle film byl pro mě celou dobu na čtyři hvězdy, než ale přišel konec, protože nemám ráda filmy, kde ho nechápu. Tudíž hvězda dolů, což je celkem škoda, protože atmosféra i příběh byly pěkné a celou dobu jsem se těšila na závěr, který ale nepřišel. ()

vandamator odpad!

Pokud jde o počet debilních, až retardovaných rozhodnutí postav a nejhorší filmový konec, tak musím říct že ztraceni v poušti je aspirant na první příčky. ()

Joee

Po celou dobou je film slušným průměrem. Nechybí samozřejmě občasné nesmyslné chování postav, rádoby dramatizace děje či sténající scény. Všechno by to ušlo, až na ten konec, který nic nevysvětluje, nic neříká. Film tak nekončí a divák se nedozví, co za příběhem stojí, což je to nejhorší, co může filmař udělat. Kdyby to byl brak rovnou, je vše vyřešeno, takhle s jistým zájmem sledujete příběh, čekáte, co se stane, kdo za to může, co to vlastně je a nic se nedozvíte. Proto nakonec místo tří hvězdiček za dobrý snímek jen hvědička jedna. ()

Tomiczekk

Připomínalo mi to lehce Hory mají oči akorát tady ani neukázali "To" a nepochopil jsem pointu....co se jim jako stalo, že si to nepamatovali... ()

-rooney-

Film „Ztraceni v poušti“ mě nechal jak si nedotčeného. Celý film čekám odkaď aspoň na okamžik vybafne nějaký mutant a ono nic. Přijde mě že na to jací herci byli obsazení do rolí to zahráli velice dobře,po celou dobu sledování jsem byl pěkně napjatý.Ve filmu není mnoho hororových scén,jestli se tak vůbec dají nazvat,ale za to některé umí pěkně vyděsit. Po shlédnutí „Hory mají oči“ jsem si právě vybavil „ Ztracení v poušti“ je to taková slabší předehra (tajuplnější). Oba filmy mají podobnou osnovu které se drží. Já osobně jsem byl zvědavý jestli někdy někdo natočí „Ztracení v poušti II“. Konec filmu tomu trochu napovídal,ale vypadá to že dvojky se nedočkáme. ()

LaCro1x

Musím uznat, že jsem byl velmi zklamán, většina "děsivých" scén na mě působila značně komicky, hlavně pobíhání "mutanta" v tunelech a po městě mi připomínalo spíše běh Dartha Vadera na krátké vzdálenosti, některé byly naopak až směšně absurdní (náhlé "zmizení" kluka na poušti); také mi připadalo, že ve filmu bylo příliš mnoho klišé (např. vysmívající se puberťáci, "uvědomělá" holka, rodinné problémy, působení FBI...), takže horrorově na mě film nepůsobil vůbec. Ani závěr mi nepřišel nijak závratně tajuplný a nedokončený...dávám 1* za pobavení. ()

Terrorko

Ako už bolo zmienené, 3/4 filmu kópia Hills have eyes s minimálnymi zmenami, akurát bez viditeľných a aktívnych mutantov a s prazvláštnym až hlúpym záverom. Nanešťastie sú Hory neprekonatelne lepším filmom po každej stránke...akcia, atmosféra, zvrátený humor, logika..................a prečo kópia Hills a nie naopak? Pôvodné Hory majú oči boli zfilmované roku 1977, takže by som radil prispievajúcim, nech nevypisujú nezmysly. ()

patho666

Aj napriek tomu že konanie postáv je na úrovni pomocnej školy a čo veta to chobotina podarilo sa vytvoriť celkom slušnú atmosféru opusteného mestečka v púšti. ()