Michael se zamiluje do nástupkyně Tobyho, který dneska končí. Jim chce požádat Pam o ruku, jeho důmyslné plány ale nevedou k cíli. (Netflix)

HellFire

Na tenhle díl jsem nezapomněl od té doby, co sem ho viděl poprvé. Michael v Molly našel svou druhou polovinu a dokonce si odpustil „That's what she said“! „Don't move a muscle“ :D :D. Škoda, že to celé pokazil Andy se svou žádostí o ruku Angely. ()

jirikzaboj

Čtvrtou sérii si dovolím komentovat a to především z důvodu, že se seriál rozběhl příběhem na plné obrátky a tato série zkoumá především mezilidské vztahy, jejich útrapy, pomluvy, intriky , naschvály apod. Pokládám za naprosto výjimečné, jak tvůrci a především herci dokážou s těmito tématy pracovat na vlně satiry, sitcomu a zároveň ukazovat tu druhou, temnější tvář činů a jejich následků. Otevřely se zde zcela i nám již známé charaktery a leckdo dokázal překvapit. Především Dwight byl doposud jen chytrý blázen, ale v této sérii se u mě jeho postava vypracovala na jednu z nejchytřejších, moudrých a logicky uvažujících postav a empatie k němu mi vyrostla neskutečné. (Jasně, pořád má občas své crazy highlighty) . Čím dál tím víc se nevyznám v Michaelovi, protože jeho náladovost způsobuje, že v jedné epizodě nás tvůrci nutí ho nenávidět a obratem v epizodě následující si ho získat rychle zpátky a naopak ho litovat, jako nepochopením personu, kterou on ve skutečnosti je a ke štěstí by mu stačila jen opravdová láska a opravdoví přátelé. Jan je definitivně bitch a také právě ona dokáže ukázat další stránku Michaela, ve které on je ta slabá povaha, kterou chtějí jen druzí využít ve svůj prospěch. Jim a Pam jsou v této sérii nadměrně unešeni sarkasmem a zrovna Halpertovi to moc nesedí, protože byl vždycky tak správňackej a tady místy působí sám pro sebe nadřazeně, sobecky. Ostatní vedlejší charaktery taky podstoupily větší progres, ale to by bylo na samotnou fandom knihu. Základ je, že The Office zůstává kvalitami velice vysoko a do toho se touto sérii odpálil ještě dál. ()