Hydraulické lisy

všetky plagáty
? %
Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1951, 13 min

Krátký informační film o výrobě a zpracování plastických hmot na československých hydraulických lisech, určený pro zahraniční potřebu. Seznamuje nás s některými jejich typy i s jejich jednoduchou obsluhou. Snímek, spolu s vysvětlujícím komentářem, nám otvírá pohled do zajímavého, dosud ne dost známého, oboru naší moderní výroby.(FILMOVÝ PŘEHLED 28 / 1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Pevným krokem jdeme svou budovatelskou cestou k socialismu. Nás úspěch je zaručen jak velkým nerostným bohatstvím, tak šťastnou polohou naší země i tvůrčí aktivitou a iniciativou pracujících mas, osvobozených od jha kapitalismu. V boji za socialismus nám vyrůstají nové kádry, jež při osvojení nové techniky i organisace práce překonávají staré normy a uplatňují nové pracovní methody. Tvůrčí budovatelské úsilí našich pracujících otvírá našemu průmyslu nové perspektivy, nové možnosti, nové obory výroby. Mezi ně patří také výroba a zpracování plastických hmot, které docházejí čím dál tím všeobecnějšího upotřebení a uplatnění. Jejich kvalitní a hospodárnou výrobu obstarávají naše dokonale konstruované hydraulické lisy, s nimiž nás seznamuje tento snímek, určený především pro propagaci těchto strojů v cizině. Filmový přehled 28/1952 ()