Během druhé světové války otěhotní dcera coloradského ministra Olivie Daleová. Voják, kterého miluje, ji ale opustí a ona je svým puritánským otcem donucena k sňatku z rozumu za v podstatě cizího člověka, mladého farmáře Raye Singletona. Ray je pro ni schopen udělat cokoli, aby byla šťastná, a z celého srdce ji má rád. Vzdělaná Olivie ho ale nemiluje a v podstatě neví, co k němu cítí. Ví, že manželovi ubližuje, a chystá se odjet a porodit do Denveru. Až teď dochází k zjištění, v čem je pravé jádro skutečné lásky. (oficiálny text distribútora)

Aky

Není třeba podceňovat film jenom proto, že je k vidění převážně na Hallmarku. Zajímavý příběh herecky zvládnutý, okrajově, ale výstižně zachycující atmosféru Ameriky čtyřicátých let těsně po útoku na Pearl Harbour, zejména ve vztahu k japonským Američanům a německým válečným zajatcům. Romantika je dávkována velmi uměřeně, a i přes předvídatelnost děje, je to pěkné pokoukání. ()

emma53

Došla jsem k závěru, že Brent Shields musí být romantická duše, když dokázal tak citlivě napsat příběh z konce války i když to bylo načrtnuto jen okrajově. Dobová atmosféra velmi povedená a ano, bylo to skutečně předvídatelné, ale já si pak říkám, že jsou na světě přece jen ještě lidičky s dobrým srdcem. Jsem ráda, že jsem si tu romantiku po delší době nadávkovala jako balzám, který občas každý z nás potřebuje a ať neříká, že ne. A jestli to Olivie vzdá, tak si zamlouvám Raye já:-) ()

Simbet

Jak se ta Keri Russell má. Už potřetí ji vidím ve filmu, kde je milována způsobem, který mě zahřeje na srdíčku. Skvělá ukázka toho, jak se příběh dvou lidí, kteří se vezmou aniž by se znali a postupně se do sebe zamilují, může stát něčím víc. Skeet Ulrich mě určitě zaujal, pocity zahrál dokonale. Celý film byl natočen velmi citlivě. K tomu všemu nenucená elegance Keri Russell, které ty šatečky z čtyřicátých let velmi sluší, co víc si přát. ()