Tření a mazací techniky

všetky plagáty
? %
Československo, 1951, 16 min

Krátký český instrukční film o vlastnostech různých mazadel, o jejich správném a účelném používání a také o tom, jak je třeba s nimi zacházet i hospodařit, aby počet poruch v naší výrobě, zaviněný špatným mazáním, byl co nejmenší a aby se zbytečně nehromadily špatně opatrované zásoby mazadel. V době, kdy usilujeme o zvyšování naší produktivity všemi prostředky, je jistě také tento instrukční film vítán.(FILMOVÝ PŘEHLED 24 / 1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Jedno z našich starých přísloví praví: „Kdo maže, ten jede." Ale za starých, t. zv. zlatých časů, mnozí lidé, podle svých zkušeností, si toto přísloví vykládali jinak nežli na příklad v tomto filmu Láďa Mandík. Tenkrát byly mazadlem peníze a jel ten, kdo jimi podplácel, ale dnes „jede" ten, kdo dobře maže svůj stroj, kdo dobře pracuje. To je dnešní výklad onoho přísloví. Správným a včasným mazáním strojů předcházíme poruchy, šetříme stroje a prodlužujeme jejích život a zabraňujeme zmetkům. Už z toho je zřejmé, jak důležitá je mazací technika. Proto i jejímu rozvoji věnujeme u nás tolik péče, aby naše laboratoře se staly zdrojem, pramenem nových druhů kvalitních olejů, jež by byly s to uspokojit i ty nejnovější, nejdokonalejší a nejvýkonnější stroje. A protože za hodnotná mazadla nejen peníze vydáváme, ale také za ně peníze dostáváme, nelze podceňovat jejich výrobu ani s hlediska národohospodářského. Filmový přehled 25/1952 ()