Loupací radlička

všetky plagáty
? %
Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1951, 11 min

Český krátký instrukční film, který vysvětluje správné použiti loupací radličky. Loupací radlička přimontovaná k pluhu běžného typu zaručuje lepší zpracování půdy při podzimní hluboké orbě. Orba pluhem s loupací radličkou je jedním z hlavních předpokladů úspěšného zpracování půdy a je základní podmínkou trvalého zvyšování hektarových výnosů. (Filmový přehled)

ripo

Zemědělské instrukční filmy československé a sovětské pomáhají nesporně našim zemědělským pracovníkům v jejich zvýšených úkolech při mechanisaci zemědělství a při socialisaci vesnice. Sovětské zemědělské filmy ukazují pokrokové zemědělské methody, na nichž se mohou naši zemědělci poučit jak dosáhnouti vyšších výnosů. České a slovenské instrukční zemědělské filmy většinou předvádějí použití sovětských method v našich zemědělských družstvech. Film „Loupací radlička" vykládá o použití loupací radličky, připevněné k pluhu běžného typu, při podzimní hluboké orbě. Význam pluhu s loupací radličkou je v tom, že pluh obrací půdu dvakrát, takže vrchní vrstva se dostane až na dno brázdy, a na povrchu se rozloží drobtovitá vrstva ornice. Půda je tak dobře připravena pro další zpracování. Použití loupací radličky zaručuje zvýšení výnosu našich polí. Filmový přehled 25/1952 ()