Připraven k práci a obraně

všetky plagáty
? %
Československo, 1951, 22 min

Český krátký instrukční film, zachycující nácvik k soutěži Připraven k práci a obraně". Soutěž Připraven k práci a obraně" sleduje účel všestranného tělesného zocelení jednotlivců v družstvech, aby byla zvýšena jejich pracovní schopnost a tím i jejich přínos k budovatelskému úsilí a obraně republiky. Soutěží se v pořadových cvičeních a prostných TOZ. Všichni, kteří se zúčastnili soutěže, cvičí ještě podle celoročního pracovního plánu v tělocvičně i v přírodě.(FILMOVÝ PŘEHLED 23 / 1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Naše sjednocená tělovýchova stále více uplatňuje a rozvíjí Tyršovy ideály, tradice našeho dělnického tělovýchovného hnutí a zejména zkušenosti sovětské fyskultury. Sokol dnes spojuje svou činnost s životem lidu a s jeho bojem za socialistickou výstavbu státu a za světový mír. Je také zálohou branných sil národa. Proto se duch sokolství a brannosti vzájemně prostupuje. Úkolem soutěže „Připraven k práci a obraně" je vychovávat tělesně zdravé a sportovně zocelené kádry lidí, budovatelů socialismu, schopných hájit bezpečnost naší republiky a světový mír. Filmový přehled 23/1952 ()