Za vyšší úrodu cukrovky

všetky plagáty
Československo, 1951, 21 min

Réžia:

Josef Bílek

Krátký český film o pěstování cukrovky. Poučuje nás o tom, jak a čím je třeba obdělávat a připravovat půdu, určenou pro zasetí cukrovky, zejména jakých nových pracovních method třeba při tom užít, a jak je nutné cukrovku v době růstu ošetřovat, máme-li dosáhnout vyšších hektarových výnosů. Snímek, zvláště při zahájení jarních zemědělských prací, je velmi časový. (FILMOVÝ PŘEHLED 18 / 1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Jedním z nejdůležitějších problémů našich JZD, malých i středních rolníků, při projednávání vládního usnesení o zajištění jarních prací, bylo zajistit včasné a správné ošetření cukrovky. Výnos cukrovky hraje velkou úlohu nejenom jako důležitá součást naší obživy, ale také jako významná položka našeho rozpočtu. Proto naši družstevníci se rozhodli ošetřovat letos cukrovku podle zásad prosenického hnutí, které nám také tento snímek připomíná. Budeme-li letos v naší zemědělské výrobě ještě víc dbát sovětských zkušeností, budeme-li ještě víc užívat nových pracovních method, pokročíme-li ještě víc v mechanisaci zemědělské práce i v její správné organisaci, pak naši rolníci zajistí nejen další zvýšení své životní úrovně, ale také bohatší stůl všem pracujícím. Filmový přehled 18/1952 ()