Aluminium

? %
Maďarsko, 1950, 24 min

Réžia:

Endre Rodríguez

Krátký maďarský film o výrobě hliníku. Ukazuje nám nejenom z čeho a jak se ruda bauxit dobývá, ale zejména nás podrobně seznamuje a tím, jak se hliník tento kov budoucnosti, z rudy vyrábí a připravuje pro další průmyslové zpracovávání. Je to zajímavá ukázka jednoho z nejdůležitějších odvětví maďarské znárodněné výroby. (FILMOVÝ PŘEHLED 17 / 1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Výroba aluminia je jedním z nejdůležitějších odvětví znárodněného průmyslu lidově demokratického Maďarska a je proto jednou z hlavních záruk rozvoje maďarského národního hospodářství, které - právě tak jako naše - kráčí směle k socialismu. Hliníkové doly, vydrancované kapitalisty, jsou dnes v rukou pracujícího lidu, který novými pracovními methodami, lepší organisací práce a za pomoci mohutných strojů v rámci tříletého plánu zvyšuje produktivitu práce a tak spolu s dělnickou třídou ostatních lidově demokratických států a za vedení Sovětského svazu upevňuje socialistickou a mírovou frontu ve světe. Filmový přehled 17/1952 ()