Miskova methoda komplexní práce

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1951, 17 min

Instrukční film, který popularisuje Miskovu methodu komplexní práce a rozvádí pracovní program jeho úderky. Jaroslav Miska se stal předákem první úderky ma dole Trojice, jednom z nejstarších dolů na Ostravsku. Tato úderka vytvořila novou pracovní methodu, methodu komplexní práce, která spočívá v tom, že za jednu směnu se provede celý jeden pracovní cyklus. Film přesvědčuje o významu této methody pro zvýšení produktivity práce v našich dolech . (FILMOVÝ PŘEHLED 9 / 1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Pracovníci Studia populárně vědeckých a naučných filmů zařadili do svého plánu natáčení instrukčních filmů pro všechny obory výroby. Je samozřejmé, že věnují velkou pozornost instrukčním filmům z hornictví, protože si jsou vědomi důležitosti tohoto výrobního sektoru pro naše hospodářství. Většina jejich instrukčních filmů má vedle svého hlavního poslání ještě význam v tom, že názorným způsobem popularisuje nové methody, které jsou pro produktivitu práce a pro její zvýšení a zlepšení dalekosáhlé. Také film o Miskově methodě komplexní práce přesvědčuje názorně o jejím významu pro zvýšení produktivity práce a pro značné snížení námahy při výkonu odpovědného povolání hornického. Zpracování filmu dovoluje, aby i nepoučený divák, pochopil v čem tkví podstata nové organisace práce v dole. Filmový přehled 9/1952 ()