Kontrola jakosti výrobků

Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1951, 11 min

Réžia:

Jan Svoboda

Instrukční film na příkladu jedné továrny na výrobu budíků ukazuje, jak nutná je jakostní kontrola ve všech svých fázích pro jakost jakéhokoliv výrobku. I když úkolem filmu je především seznámit naše dělníky i ostatní pracovníky se správným postupem při jakostní kontrole, přece film, svým zajímavým zpracováním vhodně poučí diváky o úsilí, které je ve výrobě věnováno kontrole zajišťující jakost výrobků. (FILMOVÝ PŘEHLED 3/1952) (oficiálny text distribútora)

ripo

Stěžejní otázkou naší výroby je nejen kvantita, ale také kvalita výrobků, protože jen kvalitní výrobek uspokojí domácí i zahraniční spotřebitele. Proto se v našich závodech vede stálý a tvrdý boj proti zmetkům, za zvýšení jakostní úrovně. I když v jednotlivých výrobních sektorech je kontrola jakosti výrobků v detailech, které jsou dány povahou výrobku, odlišná, přece lze určiti základní postup při této kontrole. Film ukazuje na příkladu jednoho užitkového výrobku správný postup kontroly. V detailním popisu postupu kontroly od materiálu přes jednotlivé operace součástek, přes kontrolu montáže, hotového výrobku a konečnou výstupní kontrolu tkví instrukční význam filmu. Zajímavá forma filmu zvyšuje jeho význam, neboť potvrdí všem našim pracujícím, jaká péče je věnována kvalitě výrobků a poučí je jakými cestami se ke kvalitnímu výrobku dochází. Filmový přehled 3/1952 ()