Zkáza spolku gentlemanů

• Veľká Británia The League of Gentlemen's Apocalypse

Hlavními postavami filmu jsou bizarní postavičky z anglického seriálu League of Gentlemen, které ožily a brání se proti tomu, že se jich jejich autoři - scenáristé - snaží zbavit a pohřbít jejich městečko, protože se rozhodli začít psát nový seriál bez nich. Ocitnou se tak v boji nejen proti scenáristům v současnosti, ale i proti postavám z nového seriálu. Zasáhnou i do historie, ocitnou se na dvoře krále Williama III., kterého chce zabít trojice jiných, katolických spiklenců za pomoci padoucha Pea a ďábelského homunkula. Celý děj se prolíná, takže postavičky žijí i v hroutícím se světě svého seriálu i v realitě, seriál a realita se prolínají a vrcholí apokalypsou, aby poté vše uzavřela překvapivá pointa. (ariva)

Eseter

Pro neznalé seriálu naprosto zbytečné zapínat, pro fanoušky naopak lahůdka. Shearsmith, Pemberton, Gatiss a Dyson zvolili vůbec tu nejlepší formu vyprávění – zapojili do příběhu svá falešná já (Michael Sheen jako Jeremy Dyson hodně pobavil). Tentokrát tedy ještě víc experimentovali, ale současně zůstali sví a s Royston Vasey se patřičně rozloučili. ()

KajunkaB

Dívat se na to jako neznalá tak hodnotím tak jednou hvězdičkou, pokud jste ale “local” tak si smlsnete. Jasně, je to obrovská kravina ale to je podstata celého seriálu. Jediné. co by se dalo vytknout jsou obě zelené příšery jejichž animace byla na úrovni chobotniček, ale jinak vše skvěle funguje a já si užila zapojení všech čtyř Gentlemanů do děje. A jako bonus můj oblíbený pan veterinář šáhl na zvíře a ono nezemřelo. No krása :D ()

Sadova302b50

Z mého pohledu je to velmi dobrá šílenost, švihlá bláznivina na n-tou, tedy dokonalé finále pro seriál, jehož první série se pro mě stala srdeční záležitostí. 90% ()