Zlá krev

Československo, 1986, 8 h 30 min (Minutáž: 66–78 min)

Réžia:

František Filip

Predloha:

Vladimír Neff (kniha)

Scenár:

Otto Zelenka

Kamera:

Andrej Barla

Jiří Vala, Daniela Kolářová, Vladimír Ráž, Jiřina Jirásková, Václav Postránecký, Dagmar Havlová, Taťjana Medvecká, Bronislav Poloczek, Karel Augusta (viac)

Závěrečný, pátý díl seriálu Sňatky z rozumu vyvrcholil událostmi kolem slavnostního otevření Národního divadla v roce 1881. Seriál byl natočen v roce 1968 podle prvních dvou dílů románové pentalogie Vladimíra Neffa - Sňatky z rozumu a Císařské fialky. Protože vzbudil velký divácký ohlas, o sedmnáct let později vzniklo na základě dalších románů (Zlá krev a Veselá vdova) jeho pokračování. Tím je sedmidílný seriál Zlá krev, který dějově bezprostředně navazuje rokem 1881 a dále rozvíjí dramatické osudy několika pražských rodin v osmdesátých a devadesátých letech předminulého století. Pod vedením režiséra Františka Filipa uvidíme, jako v předchozím seriálu, Jiřího Valu v postavě stavebního podnikatele Martina Nedobyla, Vladimíra Ráže ztvárňujícího postavu Jana Borna, jeho ženu Hanu v hereckém podání Jiřiny Jiráskové a další známé postavy. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (8)

Zlá krev (1986)

První díly byly dobré, dost mě bavili. Ale poslední dva díly byly obrovské dva hřebíky do rakve. A budu se muset podívat na Sňatky z rozumu, troch nešťastně jsem začal Zlou krví. Aspoň jsem viděl několik svých oblíbených herců v poměrně kvalitním seriálu. ()

Epizoda 1 (1986) (E01)

Nedávno jsem v televizi zahlédl díl, ve kterém se odehrál soud s Omladinou. Tak jsem si řekl, že se na seriál zkusím podívat. A první díl mi přišel takový průměrný, očekávání jsem měl trochu větší. Nicméně nezklamal. A vidět některé herce ještě mladé rozhodně za to stálo. ()

Epizoda 2 (1986) (E02)

Líbilo se mi více, než první část. Hlavně Munzar hrající německého vlastence. Ten se opravdu povedl. Snad se s ním ještě setkáme. ()

Epizoda 3 (1986) (E03)

Díl se soustředil zejména na socialistické dění ve Vídni, které mi přišlo zajímavější, než dění u Bornů. Tam jenom čekám, kdy se dojde na Michala a odhalení jeho změny. ()

Epizoda 4 (1986) (E04)

Byť je v díle vidět řada dobových věcí, které jsou udělány hezky, tak procházka po pražských chodnících, které jsou s asfaltovou silnicí nic moc. A dějově ne tak zajímavé, jako některé předchozí díly. ()

Epizoda 5 (1986) (E05)

Tomu, že Petzold bude sekat latinu nevěřím, ono něco určitě přijde. A u Nedobyla jsem doufal, že se jeho vztah k dělnictvu bude rozvíjet dál. Snad se objeví někdo za něj. ()

Epizoda 6 (1986) (E06)

Za mě slabý díl. Dějově nic moc, jenom Brodský docházel na Šafránkovou. A docela pokroucená Omladina. A hlavně ten Mrva. ()

Epizoda 7 (1986) (E07)

Závěr totálně zvrzanej, pokroucený a nasáklý obhajobou socialismu. Až hanba. ()

Jiřina Jirásková 1931 - 2013

Jiřina Jirásková 1931 - 2013

07.01.2013

Ve věku 81 let zemřela herečka Jiřina Jirásková. Dlouholetá členka a později i ředitelka Divadla na Vinohradech absolvovala DAMU v roce 1950 a po jedné sezoně v Krajském oblastním divadle Hradec… (viac)