Georgia Byrdová (Queen Latifah) žije v New Orleans. Je veľmi hanblivá a sníva o kariére kuchárky. Počas flirtovania so svojím kolegom v práci si udrie hlavu a je odvezená do nemocnice na vyšetrenia. Tam jej lekári objavia nádor na mozgu a oznámia jej, že jej zostávajú iba dva týždne života. Georgia dá následne výpoveď v práci, zbaví sa svojho majetku a vydáva sa na svoju poslednú dovolenku snov do luxusného hotela v Karlových Varoch. Rozhodnutá užiť si naplno jej zostávajúci čas si zarezervuje prezidentskú izbu, nakúpi najdrahšie oblečenie, rozhodne sa vyskúšať snowbording, zahrať si v kasíne. Jej životným štýlom sú uchvátení všetci v hoteli. Až na hotelovú manažérku a zopár hotelových hosťov, ktorí si myslia, že Georgia má v pláne narušiť ich životy a zničiť ich kariéru. Georgia si chce pritom iba  užiť každú jednu sekundu svojho života. (TV Markíza)

Honzíno

Bod za herce, bod za 'české' lokace. Cení se nestrčit do hlavních rolí na pohled překrásné lidi. Ale jinak je to konina se snůškou klišé (hubatá černoška káže, také poučuje bílý trubky, romantický oblouk o znovuzrození, každý s vybočujícím vzhledem je pošuk, geografické nesmysly...). Samo o sobě by to nevadilo, jen by mě to muselo chytnout a těšit se na konec, kterého jsem se během stopáže čím dál víc obával a on nastal v oné podobě. Je možné že v původním znění bych se vyškrábal ke 3 bodům z 5. ()

cheyene

Neočekával jsem mnoho a snad právě proto jsem si nakonec u téhle správně ztřeštěné a romantikou, dobrodružstvím i dramatem "šmrncnuté" komedie odpočinul. Děj je sice poměrně dobře předvídatelný, což je trošku škoda, ale v rámci žánru to není nic, co by se nedalo odpustit. Potěší vykreslení Karlových Varů jakožto naprosto luxusní a světoznámé destinace, avšak jejich zasazení do velehor, o nichž se nám může pouze zdát, je víc než úsměvné, zvláště při představě, že třeba takto vylíčené lázeňské město přitáhlo nějaké Američany k nám do republiky s nadějí, že si parádně zalyžují a poté se půjdou do překrásného města oddat léčebným kůrám. V zásadě je však tato komedie milá a příjemná se vší svoji naivitou a i potrhlostí, potěší představitelka hlavní role, ale také Gérard Depardieu. Docela by mě zajímala původní verze tohoto snímku z roku 1950. ()

ssfan

První půlhodina je dost špatná, dokonce bych řekl nudná. Pak se film zlepšuje a přibývá zábavy. Pozitivem jsou záběry z Karlových Varů a horského prostředí. Nejlepší scénou je asi kamikaze jízda na snowboardu. Ve výsledku ale na lepší hodnocení než 3 hvězdy film asi nemá. 61% plně odpovídá skutečné kvalitě. ()

Compadre

Karlovy Vary v aerickým filmu :D to jsem ještě nežral. Poslední prázdniny to jest akorátní komedie s dost pohodovou atmosférou, dobře padnoucí vánočním prázdninám. Jinak ej to dost předvídatelný a furt mam dojem že už jsem někde něco hodně podobnýho viděl..nebo mám ten dojem proto, že průběh každé další scény ve dilmu je stoprocentně předvídatelnej, takže si připadáte jako byste ho sami režírovali..ale jako dobrý. Karlovy Vary rules! ()

campix

Rozhodně jsem čekal, že Poslední prázdniny budou daleko horší. Ale, když přijmete pravidla podle, kterých se tyto komedie točí, tak tento film musíte hodnotit v mnoha ohledech veskrze kladně. Queenn Latifah je v hlavní roli celkem sympatická a ve filmu se zároveň objeví i spousta českých herců a hlavně také českých lokací. Je to docela fajn všechno tohle v americkém filmu vidět, jen mě prostě slušně rozesmálo když leží Karlovy Vary v srdci Alp a kolem Puppu chodí maníci s lyžemi na ramenou. To musí být ti američené po příjezdu hodně zklamaní. Celkově pohodová romantická komedie plná jídla. ()

• Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)
  • Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)
  • Sken, který si nechává Georgia (Queen Latifah) udělat, je CT sken, ale doktor jí ukazuje rentgenový snímek. Výsledky CT skenů se ukazují digitálně na počítači, a to hlavně kvůli 3D snímku. (Leopard105)

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu