Adama vedie skupinu dobrovoľníkov na nebezpečnú misiu s cieľom zachrániť Heru. Vyvrcholenie konfliktov sa blíži. Ľudská rasa a Cyloni stoja pred drsným rozhodnutím. (SkyShowtime)

Likan7

Nejdřív jsem přemýšlel o 2, ale mám závěry seriálů rád. Prostě to na mě funguje. A závěrečná pointa je naprosto geniální a trochu napravuje dojem třetí a čtvrté zvrtané sezóny. ()

modrapapaja odpad!

Hlavní základna zlých Cylonů je jen jeden skok od Země, všichni znají její pozici a Cavilové se neobtěžují na ni mít atomovky, i když ví o občanské válce. Vše zařídilo něco, co se nerado nazývá bohem. ()

Bynk

Tak na toto som čakal 14 rokov ked som si konečne dopozeral celý seriál a zistil som že tá Zem nie je tá Zem a táto Zem bola objavená... Proste bol to nečakaný zvrat zvratov v tejto sérii. Ale aj tak som hrdý že som potomok Cylonov a Dvanástich kolónií Kobolu ktorý prišli na Zem pred 70 000 rokmi a scivilizovali Neandertálcov v Afrike. :-) ()

honajz2

Tohle byl nejen nejlepší závěr série v BSG, ale možná i ten nejlepší, co jsem kdy v seriálech zažil, protože tohle mě fakt dostalo. A to ještě nejsem na úplném konci - a jestli se ten seriál nezkazí, asi si ani nedokážu představit, jak na mě zapůsobí, když už tady jsem měl silnější dojmy, než z některých závěrů jiných seriálů..." - já, z komentáře k S03E20. Proti tomuhle však byl i závěr třetí série "slabý odvar". Tady se to totiž povedlo tak moc dokonale, že mě v tuhle chvíli nenapadají ta správná slova, jak to finále popsat. Časem to určitě dopíšu, ale teď můžu napsat snad jen to, že tak povedené zakončení celého seriálu jsem snad v životě neviděl a na rozdíl od některých mi celý vývin seriálu sedl fakt hodně. Navíc série 3 a 4 mám radši než série 1 a 2. To, co se totiž ze začátku tváří jako normální akční space opera se totiž s každou další sérií stále víc zvrtává a neustále mění v něco úplně jiného - přičemž je stále vidět, že tvůrci měli evidentně jasno, kam to chtějí vést a co vše tím seriálem vlastně chtějí říct. A za mě se jim to povedlo naprosto dokonale. Už dlouho jsem nebyl tak fascinovaný a napnutý po takovou stopáž, navíc když se tvůrcům povedlo zodpovědět na ÚPLNĚ VŠECHNY zbývající otázky, doříct osudy skoro všech postav a nakonec přijít s naprosto geniální pointou, která mi došla popravdě dřív než když byla "odhalena" v závěrečné scéně, ale i tak mě naprosto uzemnila a nějakou dobu (vlastně ještě doteď) nechala v šoku. Tak bylo mi ctí, Battlestar Galactico, dobře jsem udělal, že jsem se tě rozhodl zhlédnout a prožít tvoji cestu i s tvojí nezapomenutelnou posádkou až do úplného konce... 5* ()