1870, Nové Mexiko. Frank Pierce, zbohatlý nekalými obchody, je nejzámožnějším mužem v zemi. Přesvědčuje pistolníka Lomaxe, aby zastřelil farmáře Jacksona. Pierce dostal farmáře svého času do vězení, aby mohl odkoupit jeho půdu. Jacksonovi se však podaří přetáhnout pistolníka na svou stranu, a sice slibem 100 000 dolarů, které dostane, přepadnou-li spolu Piercův obrněný transportér, převážející zlato. (oficiálny text distribútora)

StaryMech

"Válečný vůz" nabízí v rámci nepříliš časté směsice westernu o pomstě, lupičského dramatu a veselohry sérii chlapských skutků a legrácek dvou sympatických bledých darebů v zemi zaostalých domorodců a jejich povolných žen. Smíříme-li se s takovým rozvrhem a se skutečností, že dílo slouží především hýčkání ega obou už zvrásněných hvězd (když se poprvé zjevil panák, z jehož černé kožené košile jako z kondomu vyčnívala hlava Kirka Douglase, měl jsem sto chutí odložit pokračování na neurčito), dostane se nám vcelku svěží akce i svěžích hovorů pod pohlednými širokoúhlými horami, rozmanitých (parodických ?) skoků na koně a závěru, který neurazí. ()

honza.g

Příjemný film, který se snažil překročit hranice žánru košatějším vykreslením postav a sofistikovanou přípravou hlavní zápletky. To se úplně nepodařilo, takže kdo není zarytý fanda westernů, musí se spokojit s hereckými výkony obou hlavních hvězd. A i kvůli nim samotným (nehledě na dobrou kameru) stojí film za shlédnutí i pro ty, co nehrají Bang!. ()

Nordy_VH

Pro mě jeden z nejlepších ale i netypických westernů "made in USA". Western má výborné tempo, ústřední dvojce která se neustále popichuje. Spousta humoru, akce, velká rvačka, ještě větší přestřelka. Poctivých 80%. ()

DrifterSoul

Klasický western, už téměř 60 let starý. Nese znaky své doby (jistá porce naivity, jednoduchosti, nepravděpodobnosti a dávky předvídatelného situačního humoru).  Ovšem má to švih, spád a romantiku díky krásné, místy až bizarní skalnaté krajina. A hlavně,  (Kirk Douglas nechť mi v nebi promine), hlavní hvězdou je John Wayne - nejlepší představitel of cowboys, sheriffs or desperados  etc. v daném filmovém žánru. Za něj dávám čtvrtou *. ()