EGYPT: Vzkříšená Nefertiti

(TV film)
  • USA Nefertiti: Resurrected
všetky plagáty
Ukážka z filmu

V hrobce v Údolí králů se skrývá jedno z největších tajemství starověkého Egypta. Sondy odhalily tři mumie, ukryté v temné místnůstce za tajnou zdí hrobky. Ležely tam po celá staletí, zapomenuté celý světem. Až dosud nebyly nikým zkoumány ani identifikovány. Dr. Joann Fletcher, jedna z předních světových egyptoložek, věří, jedna z mumií za zdí patří královně Nefertiti, tedy jedné z nejslavnějších egyptských královen. Pokud má pravdu, může se jednat o největší archeologický nález od objevení Tutanchamonovy hrobky před osmdesáti lety. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu

Ainy

Dlouhý dokument o jedné z nejkrásnějších a nejslavnějších egyptských královen. Je úžasné co dokáží dnešní technologie, kdy třeba podle tvaru lebky mumie nalezené v hrobce udělali počítačový model celé hlavy a vypadá to, že se paní Joann ve svém tvrzení trefila. Počítačově vytvořený obličej neznámé mumie až příliš připomíná podobu Nefertity zpodobněnou na nalezené bustě. ()

stereolab

Dokument spol.Discovery sice zajímavý,ale ve srovnání s novějším Nefertiti:Egyptská královna z produkce NG poněkud zastaralý.Končí totž tvrzením,že tým Joann Fletcher téměř jistě našel mumii slavné královny,což novější film NG popírá a tím celé zkoumání J.Fletcher staví na hlavu.Oba filmy tak ukazují,jak může být hledání historie v egyptologii dobrodružné. ()