Emily Craneová je relativně úspěšná editorka magazínu Life, jež žije v New Yorku na počátku 50. let. Tedy dokud není předvolána před mccarthystickou senátní komisi vyšetřující osoby podezřelé z komunismu. Když odmítne prozradit jména svých přátel ze skupiny pro občanské svobody, je označena za komunistku a přijde o zaměstnání i kamarády. Ze zoufalství vezme práci předčítání knih poněkud náladové staré paní slečně Venablové, která bydlí v klidné rezidenční čtvrti. Brzy si ale všimne, že v sousedství se děje něco nekalého. Začne tedy tajně pátrat a zjistí, že dům vedle je ústředím tajné skupiny, která pašuje bývalé nacistické vědce do USA za neznámým účelem. Mezitím ji jménem senátní komise obtěžují dva agenti FBI a také fanatický senátní vyšetřovatel Salwen. Agentu Cochranovi se Emily líbí a tak souhlasí, že bude vyšetřovat její podezření. Film je bravurním zpracováním tématu "tiché záhady" a vyznačuje se skvělou propracovaností postav idealistické Emily, naivního Cochrana nebo krutého vyšetřovatele. (oficiálny text distribútora)

Bilky

Presne 3.5* ale za KELLY, ktorá ma taky nadpozemský výraz dávam vyššie hodnotenie,aj keď absentuje atmosféra McCarthy-ovskej klaustrofóbie. ()

Cesarea

Tak tedy nevím jestli mi něco neuniklo, ale dva z údajných nacistů nerozumí anglicky, mluví rusky a jejich přátelé, také údajní nacisté na ně také mluví rusky... proč?... Jinak je to zajímavé téma, jeden z kostlivců ve skříni USA... ()

Chicharron

Dávám pouze 3*, protože se mi nelíbil "blondýnoidní" přístup hlavní hrdinky v pátrání po pravdě. Film také neříká na plná ústa zásadní skutečnosti o americké kosmickém programu, o kterých se v souvislosti s dobytím Měsíce příliš nemluví, kdy na raketě Saturn V mohla klidně být namalovaná svastika, a který by nebyl možný bez člena NSDAP a Sturbannführera SS Wernera von Brauna, jinak konstruktéra raket V2 v nacistickém Německu. Film se navíc tváří, že import nacistů do USA byl dílem několika málo vyšinutých jedinců (jeden z nich ve filmu propadne fórově tenkou střechou hlavního nádraží...), nikoli programovou politikou USA posvěcenou prezidentem. Škoda. ()