Stařec a moře

• Rusko Starik i more (viac)
Krátkometrážny / Animovaný
Rusko / Kanada / Japonsko, 1999, 22 min

Velmi poutavý krátký film podle románové předlohy Ernesta Hemingwaye "Stařec a moře". Film popisuje příběh starce, který se vydal na rybolov a ulovil obrovskou rybu. Popisuje především vnitřní vítězství nad sebou samým, obrovskou vytrvalost a sílu starého rybáře. (exitak)

magu

Zaujímavé spôsobom výroby, ale inak bieda. Napriek tomu, že mi výtvarné umenie nič nehovorí a samotný príbeh od EH považujem za nudu, dávam o jednu hviezdu viac ako by si to zaslúžilo. ()

walmezak

Příběh o nekonečném boji člověka s přírodou, o odvaze a neuvěřitelné duševní síle člověka. Krásné zpracování Hemingwayovi knihy, naprosto to vystihuje vše, co se autor snaží předat. ()

BalbiJirka

Tohle nejde hodnotit jinak, než plným počtem. Výborná práce po všech stránkách. Hlavně výborná práce Hemingwaye, výborný příběh. ()

Fjera

Díky pěkné animaci je film poměrně dobrý. Přesto, Hemingwayova předloha je nudná, takže víc z toho vytáhnout nešlo. ()

Kivis

Vizuálně nádherná podívaná, ale opět mě to o něco víc utvrdilo v pocitu, že Stařec a moře nebude (aspoň zatím) kniha pro mě. Slyším na ni velmi rozdílné názory, ale poslech pár ukázek v podobě mluveného slova a tento film zapříčinily, že opět upřednostním jiné knihy. Možná dělám chybu, ale to se asi jednou stejně dozvím, protože mi to nedá a sáhnu po ni. Každopádně autorům animací skládám ještě jednou obrovskou poklonu. ()