Touha pomstít brutální vraždu vlastní rodiny zavede mladého pistolníka na cestu, na které ho čeká velké nebezpečí – a nová láska. (Netflix)

kkarx

Low budget standard, hlavní motiv je pomsta za dávný zločin. Tématicky velmi podobné kvalitnějšímu Death rides a horse s Van Cleefem, ze kterého si tento western vzal i další prvky jako například pokládání značek u mrtvol padouchů. Marshall vypadá pořád jako na trní a jeho pološílený výraz je po čase to nejzapamatovatelnější z filmu, plus úvodní hláška, která patří mezi ty nejlepší - "Můžeš pohřbít tělo, ale ne vzpomínku.". ()

choze

Zapomenutelná, laciná špageťácká šaškárna oprášená Netflixem. Ta nejohranější zápletka a nejnepřekvapivější vývoj, které kameraman, skladatel ani režisér neokořenili ani kapkou stylu a herečtí představitelé modrookého hrdiny a záporákova zabijáka se jen předhánějí v poulení očí. Nekoná se napětí, ani žádná výraznější scéna a přestřelky ani pěstní souboje nestojí za řeč, včetně závěrečného duelu s padouchem. Hrdina se sice většinu času tváří jako šílenec, ale to na vydatnější zábavu nestačí. ()

špaček421

Spaghetti westernová verze Shanea, v níž je stejnojmenný hrdina sadistickým mstitelem (a v podání Mikea Marshalla vypadá skutečně jako psychopat), který se neštítí pohřbívat lidi, na nichž se mstí, zaživa, ale vypěstuje si vztah s mladou vdovou a jejím malým synkem. Pár stylových scén, bohužel zkrácená německá verze, která je samozřejmě vystříhána tím nejhorším možným způsobem, tomu moc nepřidává, stejně jako kradená hudba (zazní i Morricone) a komické výkony herců (Oscara za přehrávání získává Spartaco Conversi). Takže je to ve výsledku jedna velká zmatená nuda. ()

ilclassico

"- Padre, zabil jsem vašeho bratra," řekl hrdina. "- Bůh ti žehnej, synu," odpověděl Padre... Docela by mě zajímalo, co to náš hrdina vystudoval, když se pak vrátil jako zabiják. Další béčkový špageťák, a ne moc chytrý. Mike Marshall jako mladší verze Craiga Hilla. Všimli jste si? Jeden kůň očividně hleděl do kamery. Co je to, hrome, za režiséra, který použije takový záběr! V rámci žánru za 2,5. ()

charles3

Nyní dostupný na Netflixu pod názvem "Nedám svou kůži lacino". Bohužel, u mě jenom průměr. Stylový námět, kamera i hudba, naopak problematicky napsaná i zahraná postava hlavního hrdiny Shanea. Jeho představitel, nikterak proslavený Mike Marshall, je nepříliš zdařilým klonem Franca Nera a jeho Djangů. Sympatičtější a charismatičtější mi přišly postavy záporáka Magdaleny a jeho pobočníka Bensona. Bensonův představitel Spartaco Conversi si mimochodem ve stejném roce zahrál menší role ve westernových klasikách Tenkrát na západě a Velké ticho. Konec filmu mě docela znechutil a dost mi připomněl onen alternativní a nepoužitý závěr zmíněného Velkého ticha. ()