Dráčik

• Česko Příhody dráčka Soptíka (viac)
Animovaný / Rodinný
Taliansko, 1975, 28x25 min

Réžia:

Toni Pagot

Predloha:

Nino Pagot (komiks)

Paolo Torrisi

Kdo by ho neznal. Malý dráček Soptík, který si i přes rozhořčení svého otce vzal do hlavy, že se stane hasičem. Nicméně nejspíš díky nedostatku pracovních míst u požárníků si Soptík nakonec vyzkouší řadu různých povolání, jako vlakvedoucí, tajný agent, astronaut, nebo fyzik. Nic není tomuto malému dráčkovi za těžko a přes to přese všechno stále touží po jediném - stát se hasičem. (Fary)

manonfire

Málokterý večerníček tolik těží ze své podstaty, kterou je roztomilý paradox o chrliči ohně s posedlostí být požárníkem, asi jako kdyby kostlivec toužil být kulturistou, nebo hemofilik ultimátním zápasníkem. Prostě na začátku byl dobrý nápad, to zejména, a taky večerníček dostal správně nejapný dabing. 80% ()

Rami

Dnes jsem viděl Soptíka asi po dvaceti letech. Nejdříve jsem si říkal: "Co to je za animáč? Ani si ho nepamatuju. Z toho zase bude velké zklamání". A ejhle, nebylo. Ačkoli je animace podprůměrné kvality, tak se jedná o parádní animovaný seriál, na který se můžete dívat v jakémkoli věku. Celé to stojí na opravdu vydařených příhodách a skvěle nadabovaných dialozích. Dávám 5 hvězdiček (87%). ()

Karp

Kdyby nic jiného tak: A stejně budu požárníkem:-) Viděno dnešní terminologií, tj. že požárník je vlastně hasič, protože nezakládá požáry, ale hasí, dostává ten seriál takový lehce ironický až surrealisticko - sarkastický rozměr:-) Hlavně taťka Dejmal je nyní ve zcela nezáviděníhodné pozici:-) ()