Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiálny text distribútora)

Gladi

Miestami som mal naozaj nervy na Shaunovych rodinných príslušníkov, ktorí mu robia medvediu službu pri pokuse dostať sa na výšku. ()

Tionois

Na to, že jsem očekávala průměrnou teenagerskou záležitost, jsem se dočkala přjemného překvapení ve formě opravdu koukatelného příběhu, s uvěřitelnými lidmi. Zdaleka ne čistých ale přece 3 1/2 za originalitu, reprezentativnost a sledovatelnost. ()

DannyMcG.

Pěkná blbost, kde byla akorát srandovní ta jeho rodina, hlavně Jack Black. Nejprve jsem si myslel, že to bude vážný, kde je ale to drama, to jsem nepostřehl. Připadlo mi to jako mix všech vysokoškolských amerických slátanin, ne dobře slepených dohromady...a ten herecký výkon hlavního herce....Chuck Noris je oproti němu v Síni Slávy....prostě debilita, ale že jsem to dokoukal, tak dávám 20% ()

Jaay

4* jen za Jacka Blaka. Výborná role, nešlo se nesmát. Podobného vola člověk težko najde. Při pohledu na opilého, v trenkách chodícího blba, co neustále potřebuje vzorek moči pro svého kurátora, se každému musí zvednout nálada. Jestli chcete slušnou komedii, kde se budete při některých scénách válet smíchy, tohle je ono. ()

Leira

Nic špatného filmu vytknout nemůžu, jen osobně nerada koukám na filmy, kde se se*e, co může a hroutí se díky tomu osobní život hlavního hrdiny. Vtipu tam zas tolik nebylo, aby se ten nepříjemný pocit vyvážil. Hvězdu dolů jsem se rozhodla dát za ten fail na konci, kdy se parta vydá surfovat na skelně klidné moře :) ()