Amón, padlý anděl ničitel neboli anděl smrti, se po několika tisíciletích probouzí, aby oživil svého syna. Obra, který se má dle proroctví postarat o zánik lidstva... (oficiálny text distribútora)

waits

Poměrně příjemné béčko s průměrnými (nikoliv hrubě podprůměrnými nebo vyloženě trapnými!) dialogy a se sympatickým nadhledem (Pozor padá kamení, Věděl jsem, že se mi bude hodit dětství se starší sestrou nebo konverzace typu "Ted tě zabiju - Splníš mi poslední přání?-Ano, ale ne, jestli je tvoje poslední přání, abych tě nezabil - Nene, i když, pravda, taky mě to napadlo"). Triky jsou úsměvné, herecké výkony taktéž (rvačka u džípu, hehe), ale viděl jsem mnoho, mnoho větších nesmyslů.. ()

Gilmour93

Pomóc! Mumie o velikosti čtyřpodlažního domu pronásleduje Caspera "Vymetu jakékoliv béčko" Van Diena! Přesně ten druh filmu, na který se můžete začít dívat v kterékoliv jeho fázi a hned víte, na čem jste. Občas se objeví úmyslná snaha o legraci, leč té nechtěné je mnohonásobně víc a vy si pak při pohledu na scény "rvačka u džípu", či "mechanická mumie naplněná uctívači Amóna" řeknete, jak v době pokročilé diagnostiky psychiatrických poruch může něco takového vůbec spatřit světlo světa.. Natočeno pro Syfy channel (americký kabelový sci-fi kanál, či chcete-li, syfilis diváckého vkusu). ()

ConanVJ

Tak jako komedie to funguje skvěle i když asi nechtěně. Mumie o velikosti baráku je fakt hustá. Škoda, že to nemá lepší efekty, ale zas by to asi nebylo ono. Jinak klasika, příběh o hovínku, herci neherci, jedna pěkná buchta, a spousta hlášek. Třeba pozor padá kamení a najednou na zem přímo lítaj počítačový šutry. Mumie vrhá vrtulníkem jako s plážovým míčkem a spousta dalších kuriozit :D Ne tohle neni odpad, když to člověk nebude brát opravdu vážně. Za tu prdel a tu buchtu 30% :D ()

Oskeruše

Co má společného třináctimetrová mumie a Amón (s vizáží arabského svůdce) s padlými anděly, biblickou Rachel, židovským rabínem nebo americkou pouští? No, Indiana Jones Caspera Van Diena vám to během necelých devadesáti minut téhle podívané rád osvětlí. Já k dost podezřelé legendě, od níž se příběh odvíjí, přihazuji ještě další pojítka – mizerné efekty, sem tam nějakou tu dějovou nelogičnost a pár makových zrníček celkem vtipných hlášek a ne úplně marných nápadů (třeba v souboji s „malými“ mumiemi). Svým způsobem vlastně docela zábavné, i když se celý film dá asi opravdu nejlépe zhodnotit všeříkajícím výrazem „kravina“ (všech kravin, jak konstatovala máma a šla spát). ()

hladass

Další z řady zcela zbytečných a jednoduše zapomenutelných béček televizní společnosti SyFy, které, jak už se tak dost často stává, dojíždí na větší absenci nadhledu, vtipných scén a hlášek... O scénáři, tricích, či hercích se nemá smysl dlouze rozepisovat, vše je úrovni, na kterou je zkušenější divák už od SyFy zvyklý... Na druhou stranu, třináctimetrovou mumii jen tak neuvidíte a na Kristen Miller do docela dobře dívá, tak ten jeden bod dám... ()